Πήρε το γειτονικό ντέρμπι η Ανέζα

Την άτυπη ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου πήρε η Ανέζα, επιρκατώντας του γειτονικού Ηρόδοτου με 2-0.

Τη ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου από τον Ηρόδοτο πήρε η Ανέζα, επικρατώντας στο γειτονικό ντέρμπι με 2-0.  Στο 2ο λεπτό, από σέντρα του Παναγιώτου, ο Γιώτης κοντρόλαρε μέσα στην περιοχή και προσπάθησε να κάνει το γυριστό σουτ, όμως μπλόκαρε ο Τσαμπάς. Στο 10ο λεπτό, νέα φάση για τους φιλοξενούμενους όταν σε σέντρα του Καπλανάι στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκώρος επιχείρησε να πλασάρει όμως δεν έπιασε καλά το σουτ και μπλόκαρε και πάλι ο Τσαμπάς. Η Ανέζα, ήταν τελικά αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ, με αυτογκόλ του Ηροδότου στο 25ο λεπτό, όταν έπειτα από σουτ του Ρούμπου, ο Χεμπέγια, έβαλε άτσαλα το πόδι, στην προσπάθεια του να απομακρύνει, αλλάζοντας τελείως την πορεία της και την έστειλε στα δίχτυα του Οικονόμου. Λίγο αργότερα, κεφαλιά του Μητσαρά έδιωξε ο Ευαγγέλου σωτηρία με το κεφάλι, κρατώντας το σκορ στα επίπεδα του 1-0, ενώ στην επόμενη φάση, κεφαλιά από κόρνερ του Τσαμπά στο πρώτο δοκάρι έφυγε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, είχαμε μια καλη κεφαλιά στο 52ο λεπτό του Ζώη, έπειτα από κόρνερ που πέρασε ψηλά άουτ, ενώ λίγο μετά, σουτ του Ρούμπου έδιωξε ο Οικονόμου. Ο Ηρόδοτος απείλησε ξανά με μια κεφαλιά του Χεμπέγια στο 68', η οποία ωστόσο βρήκε στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και έφυγε άουτ. Η Ανέζα είχε ένα καλό σουτ του Κοτρότσιου στην εξωτερική πλευρά των δικτύων ένα λεπτό αργότερα, για να έρθει μια εκτέλεση φάουλ του Καραμέτσιου λίγο πάνω από την εστία του Τσαμπά στο 73ο λεπτό. Ακόμα μια καλή φάση για τον Ηρόδοτο με ένα σουτ του Γιώτη από μακριά που έφυγε άουτ στο 75', ενώ λίγο μετά ήρθε και δεύτερο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, όταν η εκτέλεση φάουλ του Καραμέτσιου από μακριά, πήρε ύψος με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι του Τσαμπά. Τελικά, λίγο πριν το τέλος, οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη τους, όταν αρχικά, το σουτ του Μπαλάγκα απόκρουσε προσωρινά ο Οικονόμου, και από κοντά ο Κοτρότσιος με διπλή προσπάθεια, και αφού η μπάλα κόντραρε και στον Καραμέτσιο κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0.  Ο Ηρόδοτος δεν κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πετύχει κάτι, έχοντας στις καθυστερήσεις μια σέντρα σουτ του Σιόζου που πέρασε άουτ.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς - Παπαδημητρίου Δονάτος

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) :  Τσαμπάς, Μυτικιώτης, Ρούμπος, Σιώζος, Μπαλάγκας, Ζώης, Μητσαράς, Παππάς, Τσαμπάς Π., Κοτρότσιος (87' Νίκου Γ.), Παπαγεωργίου (80' Ιωάννου)

Ηρόδοτος Καλογερικού (Γεωργίου) : Οικονόμου, Χουλιάρας Ν., Ευαγγέλου, Χεμπέγια, Καραμέτσιος, Γιώτης, Γκώρος, Παπαγιώτου, Καπλανάι, Σιόζος, Σάκκουλας (80' Νούτσος)