Βαθμολογία

Βαθμολογία A2 Ανδρών 2ος Όμιλος

α/α Σωματείο Βαθ. Αγ. Υπέρ Κατά Διαφ. Νίκες Ισοπ. Ηττες
1 ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 23 13 350 289 61 11 1 1
2 ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 22 13 387 314 73 10 2 1
3 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 16 12 342 305 37 6 4 2
4 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 15 13 312 311 1 7 1 5
5 ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 13 13 346 349 -3 5 3 5
6 ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 11 12 321 314 7 4 3 5
7 ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 11 13 304 326 -22 5 1 7
8 ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 7 13 326 351 -25 3 1 9
9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞ/ΛΗΣ 6 13 322 367 -45 3 0 10
10 ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 4 13 320 404 -84 2 0 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 1-4, αγωνίζονται σε δύο ζευγάρια Α’ (1η-4η), Β’ (2η-3η) στις δύο νίκες. Οι νικήτριες ομάδες των ζευγαριών (Α) και (Β) παίζουν μεταξύ τους στις δύο νίκες και η νικήτρια ομάδα προβιβάζεται στην Handball Premier.
Υποβιβασμός

Βαθμολογία Β Ανδρών 3ος Όμιλος

α/α Σωματείο Βαθ. Αγ. Υπέρ Κατά Διαφ. Νίκες Ισοπ. Ηττες
1 ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 9 7 176 170 6 4 1 2
2 ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 9 7 197 189 8 4 1 2
3 ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 5 7 178 180 -2 1 3 3
4 ΓΣ ΑΡΤΑΣ 5 7 178 190 -12 2 1 4

 

 

 

 

 

Play-off ανόδου

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών 2ος Όμιλος

14.10.2017 1η Αγωνιστική - 10η Αγωνιστική 20.01.2018
35-22 Αλέξανδρος - Κύκλωπες Αλεξ/πολης          27-30
25-29 Α.Σ. Μακεδονικός - Ζαφειράκης Νάουσας  28-31
30-24 Φαίακας Κέρκυρας - Γ.Α.Σ. Κιλκίς               17-18
34-25 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Πρωτέας Άρτας          27-26
21-20 Αρχέλαος Κατερίνης - Αρίων Πτολεμαΐδας 29-33

21.10.2017 2η Αγωνιστική - 11η Αγωνιστική 27.01.2018
26-23 Αρχέλαος Κατερίνης - Αλέξανδρος               28-21
23-33 Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Α.Σ. Μακεδονικός  23-32
33-33 Ζαφειράκης Νάουσας - Φαίακας Κέρκυρας 24-26
20-20 Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας                   27-33
31-30 Αρίων Πτολεμαΐδας - Πρωτέας Άρτας        21-21

28.10.2017 3η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 03.02.2018
22-27 Α.Σ. Μακεδονικός - Αρχέλαος Κατερίνης       19-26
31-23 Φαίακας Κέρκυρας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης  28-20
32-30 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Ζαφειράκης Νάουσας      27-27
26-24 Πρωτέας Άρτας - Γ.Α.Σ. Κιλκίς                      22-24
25-22 Αλέξανδρος - Αρίων Πτολεμαΐδας                  24-28

04.11.2017 4η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 10.02.2018
22-30 Αρχέλαος Κατερίνης - Φαίακας Κέρκυρας     13-19
25-27 Αλέξανδρος - Α.Σ. Μακεδονικός                    28-26
25-30 Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας    23-30
28-28 Ζαφειράκης Νάουσας - Πρωτέας Άρτας
26-29 Αρίων Πτολεμαΐδας - Γ.Α.Σ. Κιλκίς                 32-30

11.11.2017 5η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 24.02.2018
35-19 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Αρχέλαος Κατερίνης
33-25 Φαίακας Κέρκυρας - Αλέξανδρος
30-25 Πρωτέας Άρτας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
18-19 Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Ζαφειράκης Νάουσας
22-22 Α.Σ. Μακεδονικός - Αρίων Πτολεμαΐδας

25.11.2017 6η Αγωνιστική - 15η Αγωνιστική 03.03.2018
28-28 Αρχέλαος Κατερίνης - Πρωτέας Άρτας
21-33 Αλέξανδρος - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
23-30 Α.Σ. Μακεδονικός - Φαίακας Κέρκυρας
22-31 Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
26-26 Αρίων Πτολεμαΐδας - Ζαφειράκης Νάουσας

02.12.2017 7η Αγωνιστική - 16η Αγωνιστική 10.03.2018
21-20 Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Αρχέλαος Κατερίνης
33-25 Πρωτέας Άρτας - Αλέξανδρος
33-23 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Α.Σ. Μακεδονικός
34-25 Ζαφειράκης Νάουσας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
25-22 Φαίακας Κέρκυρας - Αρίων Πτολεμαΐδας

09.12.2017 8η Αγωνιστική - 17η Αγωνιστική 24.03.2018
16-25 Αρχέλαος Κατερίνης - Ζαφειράκης Νάουσας
22-23 Αλέξανδρος - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
21-28 Α.Σ. Μακεδονικός - Πρωτέας Άρτας
22-18 Φαίακας Κέρκυρας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
34-29 Αρίων Πτολεμαΐδας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης

16.12.2017 9η Αγωνιστική - 18η Αγωνιστική 31.03.2018
30-29 Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Αρχέλαος Κατερίνης
36-21 Ζαφειράκης Νάουσας - Αλέξανδρος
23-22 Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Α.Σ. Μακεδονικός
24-26 Πρωτέας Άρτας - Φαίακας Κέρκυρας
35-26 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Αρίων Πτολεμαΐδας

Πρόγραμμα Β Ανδρών 3ος Όμιλος

1η αγωνιστική
ΓΣ Άρτας «Άνω Πόλη»- ΑΟ Ιωαννίνων   33-26
ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Κοζάνης   24-23

2η αγωνιστική
ΑΟ Ιωαννίνων - ΑΟ Κοζάνης   27-23
ΓΣ Άρτας - ΑΟΑ Καστοριάς   24-19

3η αγωνιστική

ΑΟ Κοζάνης - ΓΣ Άρτας   31-27
ΑΟΑ Καστοριάς - ΑΟ Ιωαννίνων   33-27

4η αγωνιστική
ΑΟ Ιωαννίνων - ΓΣ Άρτας   35-29
ΑΟ Κοζάνης - ΑΟΑ Καστοριάς   26-26

5η αγωνιστική
ΑΟΑ Καστοριάς - ΓΣ Άρτας   28-20
ΑΟ Κοζάνης - ΑΟ Ιωαννίνων   28-28

6η αγωνιστική
ΑΟ Ιωαννίνων - ΑΟΑ Καστοριάς   25-20
ΓΣ Άρτας - ΑΟ Κοζάνης   22-22

7η αγωνιστική
ΓΣ Άρτας - ΑΟ Ιωαννίνων   23-39
ΑΟΑ Καστοριάς - ΑΟ Κοζάνης   26-25