Βαθμολογία

α/α Σωματείο Βαθ. Αγ. Υπέρ Κατά Διαφ. Νίκες Ισοπ. Ηττες
1 Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 9 5 151 119 32 4 1 0
2 ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 7 4 127 105 22 3 1 0
3 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 6 5 139 136 3 2 2 1
4 ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 6 4 93 100 -7 3 0 1
5 Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 5 5 132 129 3 2 1 2
6 ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 5 5 139 142 -3 2 1 2
7 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞ/ΛΗΣ 4 5 133 130 3 2 0 3
8 Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ 3 5 115 121 -6 1 1 3
9 ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 3 5 124 130 -6 1 1 3
10 ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 0 5 118 159 -41 0 0 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 1-4, αγωνίζονται σε δύο ζευγάρια Α’ (1η-4η), Β’ (2η-3η) στις δύο νίκες. Οι νικήτριες ομάδες των ζευγαριών (Α) και (Β) παίζουν μεταξύ τους στις δύο νίκες και η νικήτρια ομάδα προβιβάζεται στην Handball Premier.

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών 2ος Όμιλος

14.10.2017 1η Αγωνιστική - 10η Αγωνιστική 20.01.2018
35-22 Αλέξανδρος - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
25-29 Α.Σ. Μακεδονικός - Ζαφειράκης Νάουσας
30-24 Φαίακας Κέρκυρας - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
34-25 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Πρωτέας Άρτας
21-20 Αρχέλαος Κατερίνης - Αρίων Πτολεμαΐδας

21.10.2017 2η Αγωνιστική - 11η Αγωνιστική 27.01.2018
26-23 Αρχέλαος Κατερίνης - Αλέξανδρος
23-33 Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Α.Σ. Μακεδονικός
33-33 Ζαφειράκης Νάουσας - Φαίακας Κέρκυρας
20-20 Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
31-30 Αρίων Πτολεμαΐδας - Πρωτέας Άρτας

28.10.2017 3η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 03.02.2018
22-27 Α.Σ. Μακεδονικός - Αρχέλαος Κατερίνης
31-23 Φαίακας Κέρκυρας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
32-30 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Ζαφειράκης Νάουσας
26-24 Πρωτέας Άρτας - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
25-22 Αλέξανδρος - Αρίων Πτολεμαΐδας

04.11.2017 4η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 10.02.2018
19/11 Αρχέλαος Κατερίνης - Φαίακας Κέρκυρας
25-27 Αλέξανδρος - Α.Σ. Μακεδονικός
25-30 Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
28-28 Ζαφειράκης Νάουσας - Πρωτέας Άρτας
26-29 Αρίων Πτολεμαΐδας - Γ.Α.Σ. Κιλκίς

11.11.2017 5η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 24.02.2018
35-19 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Αρχέλαος Κατερίνης
33-25 Φαίακας Κέρκυρας - Αλέξανδρος
30-25 Πρωτέας Άρτας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
18-19 Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Ζαφειράκης Νάουσας
22-22 Α.Σ. Μακεδονικός - Αρίων Πτολεμαΐδας

25.11.2017 6η Αγωνιστική - 15η Αγωνιστική 03.03.2018
Αρχέλαος Κατερίνης - Πρωτέας Άρτας
Αλέξανδρος - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Α.Σ. Μακεδονικός - Φαίακας Κέρκυρας
Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
Αρίων Πτολεμαΐδας - Ζαφειράκης Νάουσας

02.12.2017 7η Αγωνιστική - 16η Αγωνιστική 10.03.2018
Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Αρχέλαος Κατερίνης
Πρωτέας Άρτας - Αλέξανδρος
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Α.Σ. Μακεδονικός
Ζαφειράκης Νάουσας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Φαίακας Κέρκυρας - Αρίων Πτολεμαΐδας

09.12.2017 8η Αγωνιστική - 17η Αγωνιστική 24.03.2018
Αρχέλαος Κατερίνης - Ζαφειράκης Νάουσας
Αλέξανδρος - Γ.Α.Σ. Κιλκίς
Α.Σ. Μακεδονικός - Πρωτέας Άρτας
Φαίακας Κέρκυρας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Αρίων Πτολεμαΐδας - Κύκλωπες Αλεξ/πολης

16.12.2017 9η Αγωνιστική - 18η Αγωνιστική 31.03.2018
Κύκλωπες Αλεξ/πολης - Αρχέλαος Κατερίνης
Ζαφειράκης Νάουσας - Αλέξανδρος
Γ.Α.Σ. Κιλκίς - Α.Σ. Μακεδονικός
Πρωτέας Άρτας - Φαίακας Κέρκυρας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Αρίων Πτολεμαΐδας

Πρόγραμμα Β Ανδρών 3ος Όμιλος

1η αγωνιστική
ΓΣ Άρτας «Άνω Πόλη»- ΑΟ Ιωαννίνων   33-26
ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Κοζάνης   24-23