Νίκη πρωτιάς για την Αναγέννηση

Το εμπόδιο του Α.Γ.Σ.Ι. πέρασε η Αναγέννηση, κερδίζοντάς τον με 3-1 σετ, ''κλειδώνοντας'' παράλληλα την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα.

Σπουδαία νίκη με 3-1 σετ πέτυχε η Αναγέννηση, παραμένοντας ταυτόχρονα στην 1η θέση του Πρωταθλήματος Ανδρών, 2 αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειάς του.

Στα 2 πρώτα σετ οι γηπεδούχοι επικράτησαν εύκολα με 25-13 και 25-18 αντίστοιχα. Στο 3ο σετ, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο σέρβις και στο μπλοκ, κατακτώντας το σετ με 17-25. Στο 4ο σετ, η Αναγέννηση αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 08-12, κατάφερε την ανατροπή και κατέκτησε το σετ με 25-23.

Τα σετ (3-1): 25-13, 25-18, 17-25, 25-23

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Λεμονίδης): Μπασούκας, Λαγός, Χαττάρι, Τσουμάνης, Νταλίπης, Μανέτας, Λιανός(λ), Βρυώνης, Λαϊνάς, Τασηνίκος, Μπέτζος

ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Κυπριανός Πετρ., Γεωργάκης, Τάνας, Καρδάμης, Μυλωνάς  (λ), Μάντζιος, Κυπριανός Παν., Στουγιάννος