Ήττα στη Νάουσα για τον Πρωτέα

Έβαλε στο κόλπο της τετράδας και τον Ζαφειράκη ο Πρωτέας.

Επιστροφή στις... ήττες για τον Πρωτέα, που έχασε με 33-29 στη Νάουσα από τον Ζαφειράκη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Α2 ανδρών. Ο Ζαφειράκης ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι αλλά ο Πρωτέας ισοφάρισε στο 20' σε 10-10. Όμως η ομάδα της Νάουσας κατάφερε τελικά να πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το υπέρ της 15-13.

Στην επανάληψη ο Πρωτέας μπήκε αποφασισμένος να γυρίσει το ματς και κατάφερε να προηγηθεί με 21-22 στο 45'. Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι παίζοντας καλή άμυνα, κατάφεραν να φθάσουν σε μία σημαντική νίκη για τους ίδιους, με τελικό σκορ 33-29. Πρώτος σκόρερ για την αρτινή ομάδα ο Κουμαραδέλης με 9 γκολ.

Πεντάλεπτα: 3-1, 6-4, 9-7, 10-10, 12-11, 15-13 (ημχ), 16-17, 20-20, 21-22, 25-24, 28-25, 33-29 (τελ)

Ζαφειράκης Νάουσας (Γιούπης - Πρωτογέρης): Βλάχος 5, Διδασκάλου 9, Πετρίδης 3, Τζουβάρας Κ.Β. 3, Κορωνάς Κ. 5, Αρβανιτίδης 3, Παντελίδης 1, Νικολαϊδης 1, Χαλάτσης, Τσιγαρίδας 3, Πρόιος, Δεληχρήστος Θ, Αλέπης, Τζουβάρας Κ.Θ., Δεληχρήστος Α., Τσιαυτήρας, Κορωνάς Θ.

Πρωτέας Άρτας: (Αρβανίτης): Κουμαραδέλης 9, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Τλούπας, Μπίζγκα 3, Μέλλος, Τσέλιος Γ., Γεωργαλής, Τσέλιος Ν. 1, Mirkovic 5, Ντάλας 1, Κίτσιος 1, Κεσίδης 5, Χριστακόπουλος, Τσούλος, Τσέλιος Π. 4