Λευκή ισοπαλία για Κλειδί και Κομπότι

Λευκή ισοπαλία με δύο χαμένους, για Κλειδί και Κομπότι, με τις δύο ομάδες να χάνουν έδαφος από την πρώτη θέση.

Στο 0-0 έμειναν στο Δημαριό, ο ΑΟ Κλειδίου, με το Σκουφά Κομποτίου, με τις δύο ομάδες να χάνουν έδαφος από την πρώτη θέση. Τόσο οι γηπεδούχοι, όσο και οι φιλοξενούμενοι είχαν τις φάσεις τους για να πετύχουν ένα γκολ, χωρίς όμως κάποια από τις δύο ομάδες να τα καταφέρει. Στο 25ο λεπτό, ο Σκουφάς έφτασε πρώτος κοντά στο γκολ, όταν ο Βερλέκης βρήκε κάθετα τον Αντωνίου, το σουτ του οποίου όμως από μέσα αριστερά, έφυγε λίγο άουτ. Το πρώτο μισό ήταν μοιρασμένο, χωρίς όμως πολλές στιγμές μπροστά τις δύο εστίες, με το Κλειδί να φτάνει με τη σειρά του κοντά στο 1-0, στο 40ο λεπτό, όταν ο Φελέκης έκανε ωραία ενέργεια, όμως το σουτ του έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαχαρίσης.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο, και στο 55ο λεπτό, είχαν σημαντική ευκαιρία, όταν ο Βασιλάκης βρήκε κάθετα το Δήμο, το πλασέ του οποίου όμως έφυγε λίγο άουτ. Στο 68ο λεπτό, ο Τάσσος απείλησε για το Σκουφά όμως το σουτ του έφυγε άουτ, για να φτάσουμε στο τελευταίο 20λεπτο, όταν ο ΑΟΚ πίεσε για να φτάσει στο γκολ της νίκης, με κάποια κόρνερ και στημένες μπάλες. Η τελευταία αξιοσημείωτη φάση σημειώθηκε στο 85ο λεπτό, όταν από φάουλ του Δήμητσα, ο παίκτης-προπονητής Αχιλλέας Μανιφάβας λίγο έλειψε να λυτρώσει τους παίκτες του αφού έπιασε το σουτ, με τον Παπαχαρίση όμως να διώχνει ενστικτωδώς, και το 0-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Σιαπάτης, Δήμητσας, Μανιφάβας Β., Μανιφάβας Στ., Πέτσας, Μπαλαδήμας, Φελέκης, Βασιλάκης, Δήμος Στ. (72' Τσιγαρίδας), Μίγδος, Χάρος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Παπαχαρίσης, Παπαγιάννης, Μπελής, Γκαρτζώνης (75' Κλάιντι), Τζιότζιος, Θεοδωρής, Τάσσος, Μαλτέζος, Κυριαζής (61' Τζελιλάι), Αντωνίου, Βερλέκης