Έκλεισε με νίκη τη χρονιά η Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας

Έκλεισε με νίκη η χρονιά για τη Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας στο Πανόραμα απέναντι στην τοπική ομάδα.

Η αρτινή μας ομάδα σε ένα αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, δεν ξεκίνησε καλά με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 7-4. Στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι, όμως οι γηπεδούχες ήταν αυτές που πήραν και πάλι το προβάδισμα και πήγαν προηγούμενες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 23-21. Στην επανάληψη, η Αναγέννηση μπήκε αποφασισμένη να πάρει τη νίκη γοήτρου και αφού αρχικά ισοφάρισε κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να ξεφύγει και να πάρει τη νίκη με 34-40. Πρώτη σκόρερ για την ομάδα της Άρτας ήταν η Μάστακα με 10 τέρματα, με την Μπαλάφα να την ακολουθεί με 9.

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-4, 10-10, 15-14, 19-16, 23-21 (ημχ), 24-24, 26-27, 29-30, 31-32, 33-36, 34-40

Δίλεπτα: 6-5  Πέναλτι: 2/2-1/1

Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Ναντιρα, Μαναβη, Σπανού, Καραβέλη 8, Αναστασιάδου, Ιωαννίδου 2, Χριστοδουλίδου, Μεντεσίδου 2, Αργυροπούλου 11, Τσερέπη 2, Κυρικλίδου 5, Αλυγιζάκη 3, Παπαδοπούλου Α., Ασκεπίδου, Παπαδοπούλου 1, Τσάρτσιου

Αναγέννηση Άρτας (Ντάρας): Μαμαλη, Μπαλάφα 9, Σκουτέλα 3, Σκάρα 5, Μέγα, Μούρνου 7, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρα 2, Ανδρίτσου 4, Κουρέλη, Κώστα, Μάστακα 10