"Καθάρισε" στο α' μέρος ο ΠΑΣ Κομμένου

Τη νίκη κόντρα στον ΑΟ Φιλιππιάδας, σε ένα βαρύ γήπεδο κατέκτησε με 3-0 ο ΠΑΣ Κομμένου.

Από το πρώτο ημίχρονο καθάρισε το παιχνίδι κόντρα στον ΑΟ Φιλιππιάδας ο ΠΑΣ Κομμένου 1943, που ωστόσο δεν μπορεί να ελπίζει σε κάτι βαθμολογικά. Στο 18ο λεπτό, ήρθε το πρώτο γκολ της αναμέτρησης, όταν ο Κατσούλης έκανε το σουτ, ο Παπαχρήστος έβαλε την προβολή στην μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Το 2-0 ήρθε εφτά λεπτά αργότερα, όταν ο Τσιρογιάννης εκτέλεσε κόρνερ, και ο Νάτσιος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το τρίτο γκολ, σημειώθηκε στο 34ο λεπτό, με τον Κατσούλη με ατομική ενέργεια και σουτ να σκοράρει και να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο αγωνιστικός χώρος βάρυνε κι άλλο με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να παίξουν ποδόσφαιρο. Για τον ΠΑΣ Κομμένου, ο Κατσούλης προσπάθησε σε δύο ακόμη περιπτώσεις να απειλήσει με τα σουτ του όμως να φεύγουν άουτ, ενώ και για τον ΑΟΦ, ο Τσοκανάς είχε από τη μεριά του δύο καλά σουτ στο τελευταίο δεκάλεπτο, που όμως ήταν άστοχα και δεν κατάφερε να μειώσει το έυρος της ήττας της ομάδας του.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Πολύζος Κων/νος

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος (46' Αγγελακούδης), Πάνος, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Νάτσιος, Λάμπρος, Παππάς (75' Σπύρου Π.), Τσιρογιάννης (63' Κοσμάς Ν.), Κοσμάς, Κατσούλης, Παπαχρήστος (46' Τσίνας)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Μούτας, Θάνης, Λάμπρου, Αλεξίου, Ρεμπής (37' Θάνος), Βαρούχος, Τσοκανάς, Λιάσκας (54' Τζίμας), Λαμπρούσης, Μπακοδήμος, Θάνης Π.