Πλησίασε κι άλλο το Σκουφά η ασταμάτητη Φλωριάδα

Σε εξαιρετική κατάσταση η Φλωριάδα, επικράτησε και μέσα στον Άγιο Σπυρίδωνα με 0-3.

Σημαντική νίκη για τη Φλωριάδα, που εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Σκουφά στο Γλυκόριζο, και τον πλησίασε στους 3 βαθμούς. Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν κάποιες μικροευκαιρίες χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Την καλύτερη φάση του πρώτου μέρους την είχαν οι γηπεδούχοι, όταν στο ημίωρο ο Στέργιος εκτέλεσε φάουλ όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Ένα καλό φάουλ είχε και η Φλωριάδα, στο 40', όμως η μπάλα κατέληξε και πάλι εκτός εστίας.

Στο δεύτερο μισό, οι παίχτες του Αποστόλη Χρήστου ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς, όταν στο 52ο λεπτό, μετά από φάουλ του Μαργαρίτη και απόκρουση του Λάζαρου, ο Πέτσας πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε για το 0-1. Ο Παναγροτικός αντέδρασε και προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσα, απειλώντας με κάποια μακρινά σουτ, χωρίς αποτέλεσμα. Στο 65', η Φλωριάδα πέτυχε και δεύτερο γκολ, όταν Μήτσιος και Αντωνίου άλλαξαν την μπάλα, με τον τελευταίο να φεύγει απέναντι από το Λάζαρο και να το νικά για το 0-2. Μετά το 2ο γκολ, οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο γήπεδο, κλείνοντας στην περιοχή του τον Παναγροτικό. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Καλαμπούκης στο 80ο λεπτό, σε μια φάση παρόμοια με το πρώτο γκολ, με το Μαργαρίτη να σουτάρει, το Λάζαρο να αποκρούει, και το σκόρερ να μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα στην επαναφορά.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Δραγατάκης Γιώργος - Σαρλής Χρήστος

Παναγροτικός Αγίου Σπυρίδωνα (Θεοδώρου) : Λάζαρος, Θεοδώρου, Ντάκουλας, Στέργιος, Θάνος, Κριτσιμας (89' Κωλέτσης), Δημογιάννης (66' Νταλάκας), Χαλάστρας, Γείτονας Στ. (87' Ματσούκας), Γείτονας Θ., Λάζαρος Π.

ΑΟ Φλωριάδας (Χρήστου) : Κανταρέλης ,Χρήστου, Καλαμπούκης, Βασιλάκης, Πέτσας, Μαργαρίτης, Νικολαϊδης, Νικοπολίδης (84' Γκώρος), Μήτσιος, Κατσαρός (46' Σταμούλης), Αντωνίου (76' Νταλάκας)