Άνετη νίκη η ΑΕ Μενιδίου με 3-0 επί της ΑΕΚΠ (video)

Embed video:

Ευχαριστούμε το Χρήστο Αλεξόπουλο για τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ του παιχνιδιού.

Οι γηπεδούχοι πέρασαν ένα ήσυχο απόγευμα χωρίς να κινδυνέψουν ουσιαστικά στο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι που στο ξεκίνημα του αγώνα είχαν δοκάρι, κατάφεραν να ανοίξουν στο σκορ στο 18', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βλάχα. Ένα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κορέλης από τον Διαμάντη. Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου δεν είχαμε κάποια άλλη αξιόλογη φάση, για να φτάσουμε στο 16ο λεπτό της επανάληψης, όπου ο Δήμος βγήκε στην πλάτη της άμυνας και κρέμασε τον Παπαθανασίου για το 2-0. Από εκεί και μετά οι παίκτες της ΑΕ Μενιδίου εγκαταστάθηκαν στα αντίπαλα καρέ και κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο γκολ με τον Κορέλη στο 85', ο οποίος με ωραία κίνηση και σουτ έγραψε το τελικό 3-0

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Σιατής Κωνσταντίνος - Νούσιας Οδυσσέας

ΑΕ Μενιδίου (Παπαϊωάννου): Αλεξίου, Τριαντάφυλλος (60' Μάνθιος), Μπούρας, Κατσούλας, Βαλίλης, Κακιώνης, Βασίλας Θ. (66' Στασινός), Γεωργατσέλος (80' Καναρας), Δήμος, Βλάχας, Κορέλης

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών: Παπαθανασίου Δ., Κοντογιάννης, Γεωργακόπουλος, Τζιανούμης (62' Γκίνο), Διαμάντης, Σίμος, Qyra, Βάνζτος, Μπόκος (69' Μπιρμπίλης), Σερέτης, Χαϊντάρι Σ.