Ξεκούραστη νίκη για την Αναγέννηση

Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία πέρασε το εμπόδιο της Βολίδας Κέρκυρας η Αναγέννηση, κερδίζοντάς την με 3-0 σετ, στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Άλλη μια νίκη στο ενεργητικό της έχει η Αναγέννηση, καθώς κέρδισε με άνεση τη Βολίδα Κέρκυρας με 3-0 σετ, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο Δ.Α.Κ. Άρτας, παραμένοντας παράλληλα στην κορυφή της Βαθμολογίας. Η τοπική μας ομάδα είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει αρκετούς παίχτες της ενόψει του αγώνα Κυπέλλου ενάντια στην Ε.Α. Πατρών. Λαινάς και Χαττάρι αντί Λαγού και Τσουμάνη αντίστοιχα, κάλυψαν με την πολύ καλή τους απόδοση τα κενά, ο Μπασούκας με πολύ πιεστικό σέρβις χάλασε την επιθετική ανάπτυξη των αντιπάλων, ενώ χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Μπέτζος.

Η τοπική ομάδα με όπλο το σέρβις και την καλή συνεργασία μπλοκ-άμυνας κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των φιλοξενούμενων.

Τα σετ (3-0): 25-12, 25-16, 25-18

Αναγέννηση Άρτας: Μπασούκας, Τασηνίκος, Λαϊνάς, Νταλίπης, Τσουμάνης, Βρυώνης, Λιανός(λ), Χαττάρι, Μπέτζος

Βολίδα Κέρκυρας: Πανδής, Κοτίνας, Οικονόμου, Πουλιάσης Αλ.,Κουρής, Πουλιάσης Φ., Παϊταρίδης

Να σημειωθεί πως ο αρχηγός της Αναγέννησης Γιάννης Μπασιούκας εκτέλεσε χρέη προπονητή καθώς ο κ.Λεμονίδης απουσίαζε λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων.