Νίκησε το Δία και επέστρεψε στην κορυφή το Κλειδί

Με 4-1 επικράτησε του Δία ο ΑΟ Κλειδίου και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Κάτω από δύσκολες συνθήκες και αρκετό νερό στον αγωνιστικό χώρο, ο ΑΟ Κλειδίου, κατάφερε να προηγηθεί νωρίς και να πάρει μια νίκη χωρίς άγχος, κόντρα στο μαχητικό Δία, με 4-1. Οι γηπεδούχοι αφού προειδοποίησαν αρχικά με το Φελέκη, πήραν προβάδισμα στο 9ο λεπτό, όταν ο Μίγδος με κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής, μετά από σέντρα από τα πλάγια, του Χάρου, έγραψε το 1-0. Ο Στ. Μανιφάβας άγγιξε το 2-0 με κεφαλιά μετά από κόρνερ, στο 16ο λεπτό, ενώ απείλησαν στη συνέχεια και οι Αντωνίου - Μπαλαδήμας χωρίς αποτέλεσμα. Ο Μίγδος διπλασίασε τα τέρματά του στο 22ο λεπτό, όταν μετά από μπαλιά του Δήμου, πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με ωραίο τακουνάκι έγραψε το 2-0, δίνοντας σαφές προβάδισμα στο Κλειδί. Ο Μίγδος με γυριστό σουτ απείλησε και στο 28', ενώ καλό σουτ είχε και ο Π. Δήμος στο 36', που ανάγκασε τον Γκουσάιλα σε επέμβαση σε κόρνερ.

Το Κλειδί με την έναρξη της επανάληψης, με δύο γρήγορα γκολ τελείωσε το παιχνίδι, φτάνοντας αρχικά, στο 3-0, στο 50ο λεπτό, με πέναλτι που κέρδισε ο Στ. Δήμος και εκτέλεσε εύστοχα ο Μίγδος, σημειώνοντας χατ-τρικ, για να πετύχουν και τέταρτο γκολ, οι γηπεδούχοι, μόλις 4 λεπτά αργότερα, όταν ο Μπαλαδήμας, με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι στο 58ο λεπτό, σημείωσαν το γκολ της τιμής, με τον Καϋμενάκη με φάουλ, και κακή εκτίμηση του Μπόνια, να σημειώνει το τελικό 4-1. Στο τελευταίο τέταρτο, οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή στιγμή με τους Μίγδο και Κωλέτσο αντίστοιχα, με το σκορ όμως να μην αλλάζει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Μπόνιας, Χάρος, Δήμος Π. (60' Δήμητσας), Μανιφάβας Στ., Πέτσας, Μπαλαδήμας, Φελέκης (65' Δράκος), Βασιλάκης, Δήμος Στ., Αντωνίου, Μίγδος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Σίμος Ν., Παραλίκας, Βασιλάκης, Κακάβας, Στέργιος, Κόξιας (70' Καρακώστας), Κανελλόπουλος, Μίκροβας, Καϋμενάκης, Κωλέτσος