Νικηφόρα εκκίνηση στο β' γύρο για την Ολυμπιάδα

Νικηφόρα μπήκε στη νέα χρονιά και το δεύτερο γύρο η Ολυμπιάδα, που επικράτησε του Ακράτητου με 1-0.

Συνέχισε νικηφόρα η Αγία Παρασκευή και στο νέο έτος, επικρατώντας του Ακράτητου στο γειτονικό ντέρμπι, με 1-0. Η Ολυμπιάδα είχε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει, με το Δήμο να χάνει τη σημαντικότερη στο 17', αφού δεν κατάφερε σε τετ α τετ να ανοίξει το σκορ. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γεωργούλας στο 29ο λεπτό από πλάγια μετά από πάσα του Δήμου. Στο 40ο λεπτό, ο Δήμος είχε μια καλή εκτέλεση φάουλ που έφυγε άουτ, για να κλείσει το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι πιο απειλητικοί, με τον Παππά στο 70ο λεπτό να μη σκοράρει από πλεονεκτική θέση. Να σημειωθεί πως για την Ολυμπιάδα αγωνίστηκε ως αλλαγή, ο Αγγέλης που αποκτήθηκε από τον Ακράτητο και είχε μάλιστα ευκαιρία να σκοράρει κατά της πρώην ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι από τη μεριά τους αγωνίστηκαν με αρκετές απουσίες και είχαν την καλύτερή τους στιγμή στο 82', με το Σανιδά από σέντρα του Μπίτζου να αστοχεί με κεφαλιά.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Νικολάου Βαγγέλης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Πανής, Σερβετάς, Λεκάνης, Παπακώστας, Τσιρώνης, Γεωργούλας, Γώτας (58' Κούσης), Παππάς, Δήμος, Παπαγιάννης (66' Αγγέλης)

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Κοντογιάννης, Μπίτζος, Μπούνας, Τζουμανίκας, Τατσιόπουλος, Σμύρης, Σανιδάς, Κώστας, Βαγγελής, Αγγέλης