Εύκολη νίκη σε πρωινό ματς για τους Αγ. Αναργύρους κόντρα στα Ρακούν

Δεν είχαν πρόβλημα οι Άγιοι Ανάργυροι σε ματς του πρωινού προγράμματος, επικρατώντας με το ευρύ 6-0 των Ρακούν.

Εύκολο πρωινό είχαν οι Άγιοι Ανάργυροι που επικράτησαν με 6-0 των Ρακούν, και παρέμειναν σταθερά στην τετράδα. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 8', πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν από κόρνερ του Γεωργούλα και πρώτη επαφή του Κόνιαρη, ο Κακάβας πλάσαρε για το 1-0. Στο 12ο λεπτό, ήρθε και το δεύτερο γκολ, όταν από λάθος του Κατσαρού, ο Κώστας Σακκάς πλάσαρε από μακριά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-0. Στο ημίωρο ο Κόνιαρης βρέθηκε σε θέση για γκολ, όμως ο Κατσαρός το νίκησε, για να έρθει το 3-0 στο 41ο λεπτό, όταν ο Γεωργούλας έγινε αποδέκτης της μπάλας από πάσα του Σακκά, και την έστειλε στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τους Αγ. Αναργύρους, αφού απείλησαν με ένα σουτ του Κάτσινου, να φτάνουν σε τέταρτο γκολ, στο 53', όταν ο Κανταρέλης, μετά από πάσα του Γεωργούλα, έγραψε το 4-0. Στο 64ο λεπτό, ο Ν. Σακκάς έστειλε την μπάλα λίγο άουτ, για να έρθει το 5-0 στο 70ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαχάρη, που κέρδισε ο Καλόγηρος. Ο Καλόγηρος ήταν και αυτός που έκλεισε το σκορ, στο 78ο λεπτό, με ωραία κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ζαχάρη. Τα Ρακούν απείλησαν σε δύο περιπτώσεις στο τελευταίο δεκάλπετο, με τον Τσιρώνη, ώστε να βρουν το γκολ της τιμής, χωρίς όμως να τα καταφέρουν, με το 6-0 να παραμένει μέρι τέλους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Αγ. Αναργύρων : Παππάς, Τζίμας Α., Τζίμας Γ., Σιαπλαούρας, Φλούδας, Κακάβας, Κανταρέλης (60' Ζαχάρης), Κάτσινος, Σακκάς Κ., Κόνιαρης (46' Σακκάς Ν.), Γεωργούλας (60' Καλόγηρος)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Κατσαρός, Τσαμπούλας, Μπούκας, Κωστής (81' Μουσαβερές), Ψωράκης, Τσιρώνης, Πλιάτσικας, Καρέζος, Ζαχάρης (72' Αγόρος), Μαρκοστάμος, Ράικος