Νικηφόρο το πρώτο φιλικό της Άρτα Handball

Με επιτυχία το πρώτο φιλικό της Άρτα Handball.

Ακολουθεί το Δελτίο Τύπου της ομάδας:

«Με νίκη στο 1ο φιλικό της ξεκίνησε η ΑΡΤΑ HANDBALL επικρατώντας 27-29 στο Αγρίνιο επί της Προοδευτικής. (Παίχτηκε ακόμη ένα επιπλέον 10λεπτο με παίκτες κυρίως της παιδικής και εφηβικής ομάδας των δύο συλλόγων με τελικό σκορ 31-32).

Ο αγώνας ήταν μία πρώτης τάξεως ευκαιρία και για τους δύο προπονητές να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα, ώστε να ετοιμαστούν για την έναρξη της φετινής Β' ΕΘΝΙΚΗΣ.

Η ΑΡΤΑ HANDBALL αγωνίστηκε χωρίς τους Μπέκα, Μακρή Στέλιο και Δημήτρη, Δελικούρα και πήραν αγωνιστικά λεπτά οι παίδες της ομάδας Μπισκανάκης, Μπούκας Φ., Σαλαμούρας.

Ευχαριστούμε τη διοίκηση, το προπονητικό επιτελείο κ τους αθλητές της Προοδευτικής για την άψογη φιλοξενία τους και τον πρώην διαιτητή κ. Πάνο για την αφιλοκερδή παρουσία του».