Νίκη για τον ΑΟ Κορφοβουνίου επί του Ακράτητου

Σε ένα ωραίο παιχνίδι, χωρίς σκοπιμότητες,ο ΑΟ Κορφοβουνίου επικράτησε το Ακράτητου Ακροποταμιάς με 3-2.

Όμορφο παιχνίδι χτες στο Κορφοβούνι, ανάμεσα σε δύο ομάδες που παίζουν ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες, κάτι που μαρτυρά και το πλούσιο σκορ του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το φτωχό 1-0, χάρη σε ένα γκολ του Παππά στο 24ο λεπτό για την ομάδα του Κορφοβουνίου, όμως στο δεύτερο μέρος σημειώθηκαν 4 τέρματα. Την αρχή έκανε ο μόνιμος σκόρερ των γηπεδούχων, Κωστής Κοκκινέλης στο 50ο λεπτό, σημειώνοντας το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο παιχνίδι στο 67ο λεπτό, με το Βαγγελη να σκοράρει για ένα ακόμα παιχνίδι, για να έρθει όμως μετά από ένα πεντάλεπτο και πάλι ο Κοκκινέλης και να γράψει το 3-1, φτάνοντας τα 16 γκολ στο Πρωτάθλημα. Ο Ακράτητος προσπάθησε στα τελευταία λεπτά να ξαναμπεί στο παιχνίδι, και το κατάφερε με τον Τατσιόπουλο να σημειώνει το 3-2, στο 87ο λεπτό, χωρίς όμως να κατορθώνει κάτι περισσότερο στον υπολειπόμενο χρόνο, με το 3-2 υπέρ των γηπεδούχων να παραμένει.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΟ Κορφοβουνίου (Γούσης) : Κίτσιος, Μπόσμος, Παππάς, Βασιλείου, Παππάς Β. (65' Ζέρβας), Κοντοδήμας, Παππάς Δ (46' Κοντοδήμας Δ. - 76' Κοκκινέλης Γ.)., Ντουλας, Τάτσης, Κοκκινέλης, Αποστόλου

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας) : Σεϊμένης Στ., Σεϊμένης Β., Μπίτζος Α., Κώστας, Τατσιόπουλος, Δήμος, Νάκος, Σανιδάς (82' Λούλο), Αγγέλης (33' Γρίβας), Βαγγελής (80' Μπίτζος Γ.), Μήτσιος