Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κυράτσα

Μετά από 3 συνεχή ανεπιτυχή αποτελέσματα, ο ΑΟ Αγίου Δημητρίου πέρασε από το "Γεώργιος Γιολδάσης" με 1-3.

Η περιγραφή του παιχνιδιού, είναι μια προσφορά του καταστήματος :
ZELEKT S.A.
ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ SERVICE & ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ
ΓΝΗΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

ΖΟΡΜΠΑ ΣΩΤΗΡΙΑ
ΝΕΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ : ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΡΩΝ 5   ΤΗΛ. 26810 73445

Την είσοδό του στα μπαράζ κλείδωσε ο ΑΟ Αγίου Δημητρίου, μετά τη νίκη του επί του ΑΣ Ρακούν, με σκορ 1-3. Η ομάδα του Πάνου Νίκου, η οποία τον τελευταίο καιρό διάγει μια μικρή περίοδο ντεφορμαρίσματος, κατάφερε να πάρει το κρίσιμο αυτό ματς, και να προετοιμάζεται πλέον για την πιο κρίσιμη περίοδο της χρονιάς, αυτή των play-off ανόδου στην Α' κατηγορία. Στο χτεσινό παιχνίδι ευτύχησε να πάρει νωρίς κεφάλι στο σκορ, όταν μόλις στο 4ο λεπτό, ο Θάνος, ένας εκ των κορυφαίων της Κυράτσας φέτος έγραψε το 0-1. Ο Σταμούλης στο 20ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα τω φιλοξενούμενων, δείχνοντας πως θα έχουν πιθανότατα ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στα Ρακούν.

Στην επανάληψη ωστόσο, ο Γεωργούλας έβαλε νωρίς ξανά στο παιχνίδι τη νεανική ομάδα των Ρακούν, γράφοντας στο 52' το 1-2. Το παιχνίδι κύλησε με το σκορ αυτό μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να διακινδυνεύουν ενδεχόμενη ισοφάριση, που θα τους έβαζε σε περιπέτειες. Τελικά, στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, ο Άγγελος Μακρής σκόραρε, για το 1-3 διώχνοντας έστω και στα τελευταία λεπτά το άγχος.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Μουσούντας Στάυρος - Κοσίνας ΒαγγέΛης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Ζαχαρης, Δήμος, Σακκάς, Δράκος-Τσιαμπούλας, Λιόλιιος Χ. (90' Νούτσος), Λιανός (89' Καραγκούνης), Μακρής, Μόσιαλος (75' Καλόγηρος), Γούσιας, Γεωργούλας

ΑΟ Αγίου Δημητρίου (Νίκου) : Παππάς, Κάλλιας, Οικονόμου, Ντάκουλας, Σταμούλης, Νεραϊδιώτης, Φελέκης (46' Μακρής), Βάσιος (67' Δίπλας), Καυκιάς, Θάνος, Τσίρκας (67' Σφήκας)