Φιλική "εξάρα" για τον Καλόβατο

Με 6 γκολ φιλοδώρησε τα Ρακούν σε φιλικό ματς, ο Ολυμπιακός Καλοβάτου.

Την καλύτερή του εμφάνιση σε φιλικό παιχνίδι σημείωσε χτες στο "Γεώργιος Γιολδάσης" ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, επικρατώντας των Ρακούν με το ευρύ 1-6. ΤΟ σκορ άνοιξε ο Ντόκορος στο 3ο λεπτό, γα να γράψει στο 10' ο Ζαγγάνας το 0-2. Με δύο γκολ σε 5 λεπτά ο Τσόγκας έγραψε μέχρι το ημίωρο το 0-4, για να κλείσει το ημίχρονο. Τα Ρακούν μείωσαν στο 75ο λεπτό με πέναλτι του Γεωργούλα, για να έρθουν στα τελευταία λεπτά άλλα δύο γκολ για τον Καλόβατο. Στο 85' ο Αντώνης Ράμα έγραψε το 1-5 και στο 88ο λεπτό ο Κουτρομάνος έκλεισε το σκορ, για το τελικό 1-6.

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Γαλανός Χ., Γωεργούλας Κ., Βαρούχος, Γκαρτζονίκας, Καραγκούνης, Γαλανός Γ., Τυρολόγος, Μάνταλος, Σακκάς, Γεωργούλας Π., Παλιούρας
έπαιξαν και οι : Ζαχαρης, Μαρκοστάμος, Μόσιαλος, Ζήσης, Κανιώτης, Κατσαρός, Δράκος-Τσιαμπούλας, Λαυδαριάς

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γιαμούρης) : Κατσαντούλας, Παπακώστας, Θεμελής Στ., Τόλης, Τζιανούμης, Κωλέτσος, Ζαγγάνας, Ράμα Α., Ράμα Τζ., Τσόγκας Χρ., Ντόκορος
έπαιξαν και οι : Παππάς, Θεμελής Γ., Μπιρμπίλης, Ξυλογιάννης, Ρώσσιος, Τσόγκας Μ., Σφήκας, Κουτρομάνος, Κολιοκώτσης