Επιστροφή στις νίκες για τον Καλόβατο

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα του Καλοβάτου, που επιβλήθηκε της Προοδευτικής Γραμμενίτσας, με 3-0.

Άμεσα επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής στο Κορφοβούνι. Οι ερυθρόλευκοι επιβλήθηκαν της Προοδευτικής Γραμμενίτσας με 3-0, με το Νίκαρη να σημειώνει δύο τέρματα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, και είχαν δύο καλές στιγμές με το Νίκαρη και τον παίκρη-προπονητή Θεμελή, για να φτάσουν στο 1-0 από μια στημένη φάση στο 40ο  λεπτό, όταν ο Θεμελής εκτέλεσε κόρνερ και ο Τζώρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νάκου.

Το γκολ με το οποίο βρήκε μαξιλάρι ασφαλείας ο Ολυμπιακός ήρθε στο 72ο λεπτό, όταν έπειτα από σέντρα του Αχιλλέα Κωλέτσου και μπαλιά, ο Νίκαρης απέναντι από το Νάκο, τον κρέμασε γράφοντας το 2-0 για την ομάδα του. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό σκορ, στο 85ο λεπτό, όταν κοντρόλαρε και σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή στη γωνία του Νάκου, για το 3-0, σκοράροντας το δεύτερο τέρμα του στο ματς.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Πολύζος Κωνσταντίνος

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Σάλλας, Τζίμας, Κωλέτσος Π., Χαϊντάρι, Τζώρας (87' Τσόγκας Μ.), Κιούρα, Παύλου (73' Τσόγκας Χ.), Τόλης, Νίκαρης (86' Μπελέρης), Θεμελής Π. (65' Σμύρης), Κωλέτσος Αχ.

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Σιαπέρας Χ.) : Νάκος, Σκορίλας, Παππάς, Βούλγαρης, Νάτσιος, Δάρδας, Μπασιάκος Κ., Παπαευθυμίου (58' Τσιγαρίδας), Μπιθυκούκης (69' Νάσης), Κάτσινος (76' Μπασιάκος Δ.), Δημητρίου