Πήρε τη νίκη κόντρα στον Παναγροτικό η Φιλοθέη

Μπορεί να αγχώθηκε στο τέλος, όμως η Φιλοθέη επικράτησε του Παναγροτικού, με 3-2.

Μετά από 4 ματς μακριά από τη νίκη, η Φιλοθέη κατάφερε να επιβληθεί με 3-2 του ουραγού, Παναγροτικού, και να πάρει σημαντική βαθμολογική ανάσα. Οι γηπεδούχοι φάνηκε να καθαρίζουν το ματς, όμως ο Παναγροτικός με δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο έδωσε άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, φεύγοντας όμως, στο τέλος με άδεια χέρια από το ματς. Στο 19ο λεπτό, ο Μπαλάφας βρήκε τον Καραγιάννη και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσούλα, για το 1-0. Στο 32ο λεπτό, ο Καραγιάννης από σκόρερ έγινε δημιουργός, αφού εκτέλεσε το φάουλ, από το οποίο ο Β. Κατσιγιάννης με κεφαλιά έγραψε το 2-0 για τη Φιλοθέη. Μετά το δεύτερο γκολ της Φιλοθέης, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, δημιουργώντας μικροκαταστάσεις στη εστία του Κατσαντούλα, που ήταν όμως άκαρπες.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι φάνηκε να τελειώνουν το ματς στο 55ο λεπτό, όταν ο Στ. Κατσιγιάννης έβγαλε σε θέση τετ α τετ το Ζώη, που σκόραρε για το 3-0. Στο 68ο λεπτό, λίγο έλειψε ο Κατσιγιάννης να βρει δίχτυα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, όμως ο Κατσούλας το σταμάτησε. Ο Παναγροτικός δεν παράτησε το ματς, και αφού προειδοποίησε με το Βρακά στο 68ο λεπτό, που σημάδεψε όμως το δοκάρι του Κατσαντούλα, στο 72ο λεπτό, ο Νταλάκας με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Βρακά και πάλι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μειώνοντας σε 3-1. Ο Άγιος έβαλε φωτιά στα τελευταία λεπτά, στο 85ο λεπτό, μετά από απευθείας φάουλ του Βρακά, που μείωσε ακόμη περισσότερο σε 3-2. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν για την ολική ανατροπή, χωρίς όμως αποτέλεσμα, με τη Φιλοθέη να κρατά τη νίκη, απειλώντας μάλιστα στο 89ο λεπτό, με σουτ του Ζώη, που σταμάτησε στον Κατσούλα, με 3-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Γόγαλης, Ευθυμίου, Κατσιγιάννης Β., Βασιλείου, Τσώλης, Καραγιάννης, Μπαλάφας, Κύρκος (75' Παππάς), Ζώης, Κατσιγιάννης Στ.

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Κατσούλας, Γεωργάρας Θ., Μυφταράι, Ντάκουλας, Νταλάκας, Μένα, Γεωργάρας Λ. (60' Ματσούκας), Τσάτσος, Μουστακλής, Βρακάς, Μπότσαρης