Δύσκολα το Μενίδι η Καμπή

Δύσκολα επικράτησε της ΑΕ Μενιδίου, η ΑΕ Καμπής, με 1-0, χάρη σε γκολ του Μουστακλή.

Αν και δυσκολεύτηκε η ΑΕ Καμπής, επικράτησε με 1-0, της ΑΕ Μενιδίου, παίρνοντας τους 3 πολύτιμους βαθμούς που της επιτρέπουν να βλέπει τετράδα. Στο σημερινό ματς, η τυπικά γηπεδούχος Καμπή, απείλησε στο 10ο λεπτό, με το Μουστακλή να βγαίνει απέναντι στο Μούτσιο που όμως το νίκησε. Ο νεαρός γκολκίπερ αποσόβησε και το σουτ του Λάκκα στο 20ο λεπτό, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στις φάσεις με ένα σουτ του Νούσια που σταμάτησε στο Λάκκα. Στο 43ο λεπτό ήρθε το γκολ που έκρινε τον αγώνα, με το Λάκκα να εκτελεί φάουλ και το Μουστακλή να νικά με κεφαλιά τους πάντες στον αέρα, γράφοντας το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, η ΑΕ Μενιδίου έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, όταν μετά από κακή συνεννόηση του Λάκκα με τον Μπέτσα, η μπάλα στρώθηκε σε κενή εστία στο Νούσια που την πλάσαρε προς το τέρμα, όμως ο βαρύς αγωνιστικός χώρος ευνόησε την ΑΕΚ αφού η μπάλα κόλλησε στη λάσπη, δίνοντας την ευκαιρία στον Μπεζεβέγκη να διώξει σε πλάγιο.

Στο δεύτερο μέρος, το γήπεδο βάρυνε ακόμα περισσότερο μην επιτρέποντας στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες. Στο 60ο λεπτό, ο Λάκκας είχε ένα σουτ που έφυγε άουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Μουστακλής νικήθηκε από το Μούτσιο. Η ΑΕ Μενιδίου από την πλευρά της έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, με το Θανάση να έχει μια καλή ενέργεια που δεν καρποφόρησε με το σουτ του να φεύγει άουτ. Στον υπολειπόμενο χρόνο, η Καμπή κράτησε το "μηδέν" χωρίς πρόβλημα, παίρνοντας ακόμα μια σημαντική νίκη.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΕ Καμπής (Μάζης-Παλιάτσος) : Λάκκας Ξ., Στέργιος, Παππάς (63' Μπανιάς), Λάκκας Β., Μπέτσας, Καρράς (75' Καραβασιλείου), Βλάρας, Ζαχαρης (56' Ντούπης), Μουστακλής, Τζούκας, Μπεζεβέγκης

ΑΕ Μενιδίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Μαλτέζος, Στασινός, Καλαμπούκης, Τσιάπαλης, Μπαλάτσας, Θανάσης, Οικονόμου, Νούσιας, Τσουλουφίδης (70' Κασελούρης), Κολιούλης