"Οχτάρα" στον Παναγροτικό από την ΑΕΞ

Εύκολο μεσημέρι, για την ΑΕ Ξηροβουνίου, που με πολυφωνία στην επίθεση, διέσυρε με 8-0 τον Παναγροτικό.

Δεν έχει μπει με τις καλύτερες προϋποθέσεις η σεζόν για τον Παναγροτικό, και σίγουρα πρέπει να αλλάξουν πράγματα, με την ομάδα του Αγ. Σπυρίδωνα να γνωρίζει ακόμα μια συντριβή, αυτή τη φορά με το ευρύ 8-0 από την ΑΕ Ξηροβουνίου. Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι, και με 4 γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Δόση, δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης για το ποια ομάδα θα πάρει το σημερινό παιχνίδι. Το 1-0 σημειώθηκε στο 8ο λεπτό, με σουτ του Γκαρτζώνη, για να έρθει το 2-0 στο 20ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του Δήμου, ο Θεοδωρής με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 39ο λεπτό, μετά από πάσα του Μήτσου, ο Τσαρακλημάνης έγραψε το 3-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, οι ρόλοι άλλαξαν ανάμεσα στους δύο παίκτες, με τον Τσαρακλημάνη να βρίσκει κάθετα το Μήτσο, που πλάσαρε εύστοχα για το 4-0.

Το δεύτερο μέρος, ήταν αναμενόμενα, τυπική διαδικασία, με το Λάμπρο Δήμο να αναλαμβάνει δράση και να γράφει το 5-0 στο 54ο λεπτό, και το 6-0 στο 63ο λεπτό, με ισάριθμα σουτ εκτός περιοχής. Το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, πρόσθεσε ο Καραμούτσος στο 73ο λεπτό, γράφοντας το 7-0, με δυνατό σουτ, για να κλείσει το σκορ στο 8-0, ο Τσόλης, στο 80ο λεπτό, με αντίστοιχο τρόπο, σε ένα ματς, που το τελικό σκορ μαρτυρά, πως δεν προσφέρεται για ιδιαίτερα σχόλια και συμπεράσματα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Μητρογιάννης - Αλεξίου

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Μπόλης, Θεοδωρής (59' Μανθιος), Ασπροποταμίτης (46' Δήμος Λ.), Τσαρακλημάνης (65' Δίπλας), Δήμος Χ., Δόσης (59' Τσόλης), Μήτσος (65' Καραμούτσος), Κίτσιος Χ., Κίτσιος Γ., Γκαρτζώνης, Κοσταντίνι

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Γείτονας Ε., Μπότσαρης (68' Χαριτόπουλος), Γείτονας Θ., Μυφταράι, Θάνης (40' Γεωργίου), Γεωργάρας Θ., Βαϊτσης, Λάζαρος, Γεωργάρας Κ., Γεωργάρας Λ., Τσάτσος (60' Κωλέτσης)