Ισοπαλία σε ένα εξαιρετικό ματς για Μέλισσα και Καμπή! (pics)

Σε ένα γεμάτο ματς, Μέλισσα και Καμπή αναδείχτηκαν ισόπαλες με 3-3.

Πολύ ωραίο παιχνίδι, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν, όσοι βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο του Γλυκορίζου, με τη γηπεδούχο Μέλισσα και την Καμπή να αναδεικνύονται ισόπαλες με 3-3. Το ματς είχε ένταση, δυνατές μονομαχίες καθώς και αρκετές ανατροπές, με τη Μέλισσα να βρίσκει στο 89' το γκολ της ισοφάρισης. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι κυκλοφορούσαν περισσότερο την μπάλα, και στο 19ο λεπτό, είχαν φάση για γκολ, όμως ο Δάσκαλος δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα που πέρασε παράλληλα με την εστία. Στο 26ο λεπτό, αδύναμο πλασέ του Σπύρου μπλόκαρε εύκολα ο Γεροδήμος, για να ανοίξει το σκορ η Καμπή, στο 37', όταν μετά από φάουλ στον άξονα, ο Δήμος κοντρόλαρε ανάμεσα σε μια ομάδα παιχτών, και με προβολή έστειλε την μπάλα στη γωνία για το 0-1. Η Μέλισσα προσπάθησε να ανακάμψει, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο γκολ, σε κομβικό χρονικά, σημείο, με το Δήμο και πάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ, να παίρνει την κεφαλιά, από κοντά στο πρώτο δοκάρι, και να γράφει το 0-2.

Στην επανάληψη, η Μέλισσα μπήκε πολύ καλύτερα στο γήπεδο, και μόλις στο 48ο λεπτό, μείωσε, όταν μετά από μεγάλο πλάγιο του Τσόγκα, ο Δάσκαλος έστρωσε στο Στασινούλα, που σούταρε στη γωνία, για το 1-2. Ο Δάσκαλος θα μπορούσε να έχει χριστεί ο ίδιος σκόρερ λίγο αργότερα, στο 53', όμως μετά πολύ ωραίο φάουλ, φάτσα με το τέρμα και αμαρκάριστος βρήκε την μπάλα με τον ώμο, αστοχώντας. Η πίεση της Μέλισσας συνεχίστηκε, με το Σπύρου να σουτάρει από μακριά στο 57' και το Γεροδήμο να μπλοκάρει, για να έρθει στο επόμενο λεπτό, μια πολύ σημαντική στιγμή, όταν ο Στασινούλας δοκίμασε με τη σειρά του το πόδι του, από απόσταση, όμως η μπάλα δεν του έκανε τη χάρη, καθώς σταμάτησε στη συμβολή των δοκών και έφυγε άουτ. Η ανωτερότητα των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 65', όταν μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Στασινούλας γύρισε συρτά, ο Γεροδήμος έδιωξε, όμως ο Σπύρου, μπήκε στη φάση και πλάσαρε στα δίχτυα, για το 2-2. Η Καμπή έβγαλε αντίδραση και κυνήγησε εκ νέου το γκολ, το οποίο και βρήκε στο 77ο λεπτό, όταν σε μεγάλη μπαλιά, ο Νικολάου δεν υπολόγισε σωστά, και ο Νίκαρης από κοντά δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-3. Στη συνέχεια το ματς έγινε "ροντέο" με τη Μέλισσα να ψάχνει το γκολ, και την Καμπή να βρίσκει τεράστια κενά στην κόντρα για να τελειώσει το ματς. Στο 85ο λεπτό, ο Δ. Σταμάτης βγήκε στην πλάτη της άμυνας, προτίμησε να πλασάρει αντί να σπάσει την μπάλα και ο Νικολάου το νίκησε, ενώ δύο λεπτά αργότερα, σε μια ακόμα πιο κλασική ευκαιρία, ο Γεωργούλας σε κενή εστία μετά από σπάσιμο της μπάλας, έστειλε την μπάλα ψηλά! Η Μέλισσα τιμώρησε τις δύο χαμένες ευκαιρίες της ΑΕΚ, και στο 89ο λεπτό, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και πάλι, ο Καλαμπόκης έσπασε παράλληλα, και ο Κωσταδήμας που ακολουθούσε τη φάση, πλάσαρε σε κενή εστία, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Σαρλής Χρήστος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Τσόγκας (76' Μπασιαδήμας), Κακοχρήστος, Θεοδώρου Γ., Σταμούλης, Καλαμπόκης, Στασινούλας, Κωσταδήμας, Τσίκος (88' Σιατής), Σπύρου, Δάσκαλος (62' Θεοδώρου Θ.)

ΑΕ Καμπής (Τρούλλης) : Γεροδήμος, Στέργιος, Θεοδώρου, Τζουμάκας Κ., Θάνος, Πλακιάς, Γεωργούλας, Τζούκας (49' Γκότσε), Δήμος, Παππάς (70' Τζουμάκας Δ.), Νίκαρης (78' Σταμάτης  Δ.)

Θα ακολουθήσουν δηλώσεις από το ματς καθώς και τα γκολ και οι καλύτερες στιγμές από την κάμερα του artagoal.gr by mario.