Νίκησε τη Φιλοθέη και επέστρεψε στις νίκες το Κλειδί

Με 2-0 επικράτησε του ΑΟ Φιλοθέης, ο ΑΟ Κλειδίου και επέστρεψε στις νίκες μετά το "Χ" με την Καμπή.

Με 2-0 επικράτησε ο ΑΟ Κλειδίου, του ελλιπή για ακόμα ένας ματς, ΑΟ Φιλοθέης, που είχε μόλις μία αλλαγή, και αναγκάστηκε κάποια στιγμή να αγωνιστεί με παίκτη λιγότερο στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 10ο λεπτό, απείλησαν με σουτ του Μπαλαδήμα, που έδιωξε ο Μπακοχρήστος. Στο 21ο λεπτό, ο Π. Δήμος σέντραρε, όμως η κεφαλιά του Φελέκη, έφυγε άουτ, ενώ ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του ίδιου του Π. Δήμου τρία λεπτά αργότερα. Ο ΑΟ Κλειδίου, πίεζε, χωρίς όμως να βγάλει την πολύ κλασική φάση για γκολ, έχοντας ακόμα μια καλή στιγμή στο 33', με σουτ του Στ. Δήμου που μπλόκαρε ο Μπακοχρήστος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια πολύ καλή στιγμή, στο 36', με το Στ. Κατσιγιάννη να βρίσκεται σε καλή θέση στην περιοχή, όμως να σουτάρει ψηλά, για πάρει το προβάδισμα, ο ΑΟΚ, σε ένα κομβικό χρονικά σημείο, με τον Κατσαρό, στο 45ο λεπτό, με ωραία εκτέλεση φάουλ, να νικά τον Μπακοχρήστο, για το 1-0.

Στο δεύτερο μισό, η Φιλοθέη είχε μια καλή στιγμή με τον Κατσιγιάννη και πάλι, που σούταρε άουτ, για να αποχωρήσει λίγο αργότερα τραυματίας, για να διπλασιάσει τα τέρματά του ο ΑΟ Κλειδίου, στο 66ο λεπτό, όταν από πάσα του Στ. Δήμου στο χώρο, ο Φελέκης έφυγε ταχύτατα και έσπασε στον Αντωνίου, που διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ το τελικό 2-0. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι έχοντας και παίκτη παραπάνω, έπαιξαν με άλλο αέρα, φτάνοντας σε αρκετές περιπτώσεις κοντά σε ένα ακόμα γκολ, χωρίς να το καταφέρουν. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι για ακόμα ένα ματς στάθηκαν καλά, όμως το απαιτητικό μέχρι στιγμής πρόγραμμα της ομάδας, καθώς και η απουσία εναλλακτικών επιλογών για τον κο Σιαπέρα, που είναι εμφανής, δυσκολεύουν την προσπάθεια της ομάδας για ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Σιατής Κωνσταντίνα - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Χάρος, Γώγος, Μανιφάβας Β. (27' λ.τρ. Σκορίλας), Μπαλαδήμας (75' Μανιφάβας Α.), Πέτσας, Κατσαρός, Δήμος Π. (58' Σαγάνης), Βασιλάκης, Δήμος Στ., Αντωνίου (73' Γράδος), Φελέκης

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Μπακοχρήστος, Βασιλείου (52' Κατσαντούλας), Ευθυμίου, Κατσιγιάννης Β., Γκαρτζονίκας, Λαζανάς, Τσώλης, Γιαννούλης Σ, Κατσιγιάννης Στ., Καραγιάννης, Ζώης