Συνέτριψαν τη Μέλισσα με 7-1 οι Αγ. Ανάργυροι

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε κόντρα στη Μέλισσα, ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, συντρίβοντάς τη με 7-1.

Στο κυνήγι της τετράδας παρέμεινε ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που επικράτησε με το ευρύ 7-1 της Μέλισσας, δείχνοντας πως είναι σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση, ενώ ακολουθεί νέα νίκη άνευ αγώνος κόντρα στην Καμπή. Αντίθετα, η Μέλισσα συνεχίζει να προβληματίζει, χάνοντας μάλιστα και το Στέφανο Καλαμπόκη, που αποτελούσε τη δύναμη πυρός της στο κέντρο, ο οποίος θα συνεχίσει στον Απόλλωνα Πάργας, καλύπτοντας το κενό του με τον Κώστα Σακκά, που έκανε σήμερα το ντεμπούτο του. Στο αγωνιστικό κομμάτι, το σκορ τα λέει όλα, με τους γηπεδούχους να είναι πολύ πιο επιθετικοί, και να ανοίγουν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Γιαννούλη, ο Δόσης με σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-0. Στο 20ο λεπτό, οι Αγ. Ανάργυροι έβαλαν γερές βάσεις νίκης, όταν μετά από σέντρα από πλάγια, ο Θανάσης έσπασε για τον Παπαδόπουλο, που από κοντά δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-0. Στο 36ο λεπτό, οι γηπεδούχοι φάνηκε να καθαρίζουν το ματς, όταν μετά από κάθετη πάσα του Παπαδόπουλου, ο Καζναφέρης πλάσαρε σωστά στο τετ α τετ, για το 3-0, με τη Μέλισσα, ωστόσο να βγάζει αντίδραση και να μειώνει τρία λεπτά αργότερα, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ στο δοκάρι, στην εξέλιξη της φάσης, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γιαννούλη, με τον Κούση να μετατρέπει το κερδισμένο πέναλτι σε γκολ, για το 3-1. Ο Κούσης λίγο έλειψε να δώσει άλλο ενδιαφέρον στο δεύτερο μέρος, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, έπιασε εξαιρετικό σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς, δίνοντας μάλιστα και διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους, αρχής γενομένης από το 59ο λεπτό, όταν μετά από ενέργεια του Θανάση από δεξιά, και γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, ο Κανταρέλης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 4-1. Στο 73ο λεπτό, ο Δόσης με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ, δεν άφησε περιθώρια στο Γεροδήμο, γράφοντας το 5-1, ενώ στο 79ο λεπτό, ήταν σειρά του Παπαδόπουλου να διπλασιάσει τα τέρματά του, όταν πλάσαρε από κοντά, για το 6-1, μετά από την πάσα του Καζναφέρη, που του ανταπέδωσε την ασίστ νωρίτερα. Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Τζελιλάι στο ντεμπούτο του με την ομάδα των Αγ. Αναργύρων, όταν μετά από σέντρα ακριβείας του Γιαννούλη, στόπαρε ωραία με το στήθος, και αφού απέφυγε τον αντίπαλό του με ωραίο πλασέ στη γωνία του Γεροδήμου, έγραψε το 7-1

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Σαρλής Χρήστος

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Τζίμας, Γιαννούλης, Δημουλάς, Σαγάνης, Δήμος, Θανάσης (58' Μπαλαδήμας Λ.), Καζναφέρης (72' Πλακούτσης), Δόσης (72' Μακρής), Παπαδόπουλος (72' Τζελιλάι), Κανταρέλης Ο. (63' Σακκάς Ν.)

ΑΕΜ Μέλισσα (Σιαπέρας Γ.) : Γεροδήμος, Μάρκου (46' Κουτσούμπας), Σακκάς Δ. (68' Τρίφι), Νούτσος, Σταμούλης (74' Αγόρος), Πολύζος, Αβράμης, Πολίτης (74' Κεφαλας), Σακκάς Κ., Κούσης (76' Κωτσίλας), Φραγκίσκος