Αποχαιρέτησε με νίκη ο Αχιλλέας

Με νίκη αποχαιρέτησε την Α' κατηγορία ο Αχιλλέας, που επικράτησε με 1-3 του ΑΟΚ Τζουμέρκων.

Με 1-3 επικράτησε ο Αχιλλέας Νεοχωρίου του ΑΟΚ Τζουμέρκων, με τις δυο ομάδες να αποχαιρετούν την κατηγορία, καθώς έχουν υποβιβαστεί μέσω των μπαράζ στη Β' ΕΠΣΑ. Ο Αχιλλέας πήρε στο πρώτο μέρος προβάδισμα δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη του. Στο 22ο λεπτό, ο Κωσταδήμας βρήκε κάθετα τον Τσέλα και εκείνος νίκησε τον Καραμπούλα γράφοντας το 0-1. Τρία λεπτά μετά, ήταν σειρά του ίδιου του Κωσταδήμα να χριστεί σκόρερ, όταν μετά από σέντρα του Βούλγαρη, με διαγώνιο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 38ο λεπτό, ο Στύλιος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έβαλε ξανά στο παιχνίδι την ομάδα του, ωστόσο ο Κωσταδήμας με το δεύτερο του τέρμα, στο 51ο λεπτό, με πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό 1-3, χαρίζοντας μια νίκη γοήτρου στον Αχιλλέα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Παπαμιχάηλ Αποστόλης - Θεοδωρακόπουλος Κων/νος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης) : Καραμπούλας, Τσιμπλοκούκος, Κατσάνος Κ., Κωνσταντινίδης, Κουτομάνης Ηλ., Στύλιος, Κολοκύθας, Διαμάντης, Κυριαζόπουλος, Κούρτης, Γάτας

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Κολιογιάννης, Νάτσιος, Κοστρένι, Λούκα, Στόγια, Αρτενις (46' Νάσο), Τσέλα, Βούλγαρης, Δήμου, Κωσταδήμας, Χαλκιάς (75' Ανδρέας)