Πέρασε από την έδρα του Δία η Καμπή

Στην πρώτη τετράδα βρίσκεται η Καμπή, που επικράτησε εκτός έδρας του Δία Κωστακιών, με 1-4.

Στις θέσεις της τετράδας βρίσκεται η Καμπή, έχοντας σε απόσταση αναπνοής πίσω της την ΑΕΚΠ, μετά τη σημερινή της νίκη στην έδρα του Δία, με 1-4. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν νωρίς κεφάλι στο σκορ, όταν στο 5ο λεπτό, ο Νίκαρης μπήκε από αριστερά, και πλάσαρε τον Γκουσάιλα, για το 0-1. Στο 13ο λεπτό, ο Θάνος από καλή θέση δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 21ο λεπτό, νέα σημαντική φάση για την ΑΕΚ, με τον Παππά να σουτάρει στο οριζόντιο δοκάρι, και στη συνέχεια τους Μουσιωτίτσα και Δήμο να νικιούνται από τον Γκουσάιλα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με δύο γκολ μπροστά, στο 50', όταν ο Νίκαρης ανέλαβε να εκτελέσει πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του σε χέρι, ο Γκουσάιλα το νίκησε, όμως ο Νίκαρης ήταν εκεί στην απόκρουση και έγραψε το 0-2. Στο διάστημα 70-73' διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι, με την Καμπή να παίρνει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης στο 70', όταν μετά από κάθετη πάσα του Μουσιωτίτσα, ο Δήμος από θέση τετ α τετ έγραψε το 0-3, για να μειώσει σε 1-3 δύο λεπτά αργότερα, ο Παπαστάθης, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Πριν προλάβει να αναθαρρήσει ο Δίας, η ΑΕ Καμπής πήρε και πάλι προβάδισμα τριών τερμάτων αμέσως μετά τη σέντρα, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς, με το Μουσιωτίτσα, να παίρνει την ασίστ από προσπάθεια του Δήμου, και με πλασέ, να σημειώνει το τελικό 1-4. Στο 77ο λεπτό, φάουλ του Μίκροβα έβγαλε δύσκολα ο Γεροδήμος, ενώ στο 80ο λεπτό, φάουλ του Δήμου για την ΑΕΚ, σταμάτησε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά είχαν ακόμα δύο ευκαιρίες να διευρύνουν τη νίκη τους, με τους Μουσιωτίτσα και Δήμο, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Δημητρόπουλος Γιάννης

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Σίμος Ν., Παπαστάθης, Κανελλόπουλος, Καϋμενάκης, Στέργιος, Γεώργος, Κόξιας, Πετανίτης (66' Κακάβας), Μίκροβας, Κωλέτσος Αχ. (12' λ. τρ. Δοσούλας)

ΑΕ Καμπής (Τρούλλης) : Γεροδήμος, Στέργιος, Θεοδώρου, Τζουμάκας, Θάνος (66' Τζουμάκας Δ.), Τζούκας (66' Σταμάτης Δ.), Μουσιωτίτσας, Γκότσε, Δήμος, Παππάς, Νίκαρης