Νίκη με ανατροπή στο τέλος για τον Απόλλωνα

Δύσκολα επικράτησε του Παναγροτικού, ο Απόλλων Γλυκορίζου, με ανατροπή, με 2-1.

Κοντά σε μια σημαντική νίκη έφτασε σήμερα ο Παναγροτικός, μέσα μάλιστα στην πολύ δύσκολη έδρα του Γλυκορίζου, όμως η εμπειρία των παικτών του, και κυρίως του Τρούλλη μίλησε στο τελευταίο δεκάλεπτο, κι έφτασε στην ολική ανατροπή και τη νίκη με 2-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν σε αρκετές περιπτώσεις κοντά στο γκολ, όμως η τύχη του γύρισε την πλάτη σε τρεις περιπτώσεις, όταν οι Μπαλαδήμας, Θάνος και Κραμπής, σε ισάριθμες περιπτώσεις σημάδεψαν τα δοκάρια του Γείτονα.

Η δράση του παιχνιδιού, ξεκίνησε στο 47ο λεπτό, με ένα γκολ για χάι-λάιτ, όταν ο Γείτονας με μακρινό βολέ, κατάφερε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λάζαρου, γράφοντας το 0-1 και παγώνοντας τους γηπεδούχους, σε μια από τις πολύ σπάνιες περιπτώσεις που βλέπουμε γκολ από γκολκίπερ! Η απάντηση του Απόλλωνα ήρθε μετά το 80ο λεπτό, και συγκεκριμένα στο 82', όταν από σέντρα του Παππά, ο Τρούλλης με προβολή έφερε το παιχνίδι στα ίσα.  Λιγο νωρίτερα, στο 80ο λεπτό, οι νικητές είχαν αποκτησει αριθμητικό πλεονέκτημα, όταν ο Στάθης Γείτονας πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το γκολ που έκρινε το ματς, σημειώθηκε στο 86ο λεπτό, όταν από σέντρα του Τρούλλη, ο Μυφταράι δεν έκανε καλή εκτίμηση της φάσης, κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Απόλλωνα να πετυχαίνει την ολική ανατροπή και να φτάνει στη νίκη, με 2-1.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος Βοηθοί : Βάτος Παναγιώτης – Κοσίνας Βαγγέλης

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος, Νούτσος (60' Μαλέσκος), Κραμπής (78' Δήμος), Θάνος (78' Γεωργάκης), Τρούλλης, Γρηγορίου (89' Τσιάπαλης), Μπαλαδήμας, Γιάννενας, Δήμητσας, Παππάς

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας, Χαλάστρας, Νάσκαρης (78' Κωλέτσης), Μυφταράι, Θεοδώρου, Σακαγιάννης, Μένα, Θεοδώρου Ε., Γείτονας Στ., Τσεβρενίδης (46' Γεωργάρας), Λάζαρος