Ισόπαλος στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής ο Σκουφάς

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχτηκε στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής ο Σκουφάς Κομποτίου, στη Λευκάδα, κόντρα στον Πανλευκάδιο.

Με ισοπαλία ξεκίνησε τη σεζόν ο Σκουφάς Κομποτίου, φεύγοντας από τη Λευκάδα με το 1-1, κόντρα στον Πανλευκάδιο. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για την αρτινή ομάδα, που στεκόταν πολύ καλά στο γήπεδο, σε έναν άσχημο αγωνιστικό χώρο. Στην καλύτερη φάση μάλιστα του πρώτου μέρους, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 25ο λεπτό με τον Παππά, με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ, και τους ανθρώπους του Σκουφά να διαμαρτύρονται έντονα για τη φάση.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 51ο λεπτό, όταν από στημένη φάση, ο Βλάχος στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο επόμενο δεκάλεπτο, ο Πανλευκάδιος πίεσε για ένα δεύτερο γκολ έχοντας καλή στιγμή με τον Κολοβό. Η ισοφάριση ωστόσο, ήρθε για το Σκουφά στο 82ο λεπτό, με τον Καλπακούλα να γίνεται κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά, να αποφεύγει δύο αντιπάλους, και με φοβερό σουτ να στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι του Καραπιπέρη, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1. Μέχρι το τελικό σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι και ήρθε η σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία για την αρτινή ομάδα, που μπήκε καλά στο νέο Πρωτάθλημα.

Διαιτητής : Πάνος Γιάννης  Βοηθοί : Καραλης Λευτέρης - Αντωνίου Βασίλης

Πανλευκάδιος (Κατηφόρης) : Καραπιπέρης, Γουριώτης, Βλάχος, Κοκκόλης Μπ., Στεργιώτης, Φλούδας, Κουμπής, Κοκκόλης Χ.(85′ Αργυρός), Κολοβός, Μουρεχίδης(85' Ασημακόπουλος), Ντιμιτρόφ

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Καλπακούλας Χρηστογιάννης, Σχισμένος, Πέτσας, Βερλέκης, Παππάς, Ασπροποταμίτης, Σταμούλης (65' Παπαγιάννης), Νταλάκας (85' Θεοδωρής), Παρράς (75' Τσίρος)