Νίκη και τώρα...μπαράζ για τον Ερμή

Με 0-3 πέρασε από την Ακροποταμιά ο Ερμής, και ετοιμάζεται για τα μπαράζ ανόδου.

Με νίκη τελείωσε την κανονική διάρκεια ο Ερμής Κεραματών, που πέρασε από την Ακροποταμιά με 0-3. Οι φιλοξενούμενοι ξεκινούν τα μπαράζ με 5 βαθμούς, πίσω μόνο από την Αναγέννηση που έχει 6. Στο χτεσινό ματς, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ, με τον Κρίκα να σημαδεύει με φάουλ το οριζόντιο δοκάρι στο 10ο λεπτό, για να απαντήσει λίγο αργότερα ο Σιαπέρας με σουτ εκτός περιοχής που σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Τζουμανίκα. Το 0-1, σημειώθηκε στο 23ο λεπτό, με δυνατό σουτ του Σταύρου Σιαπάτη από το ύψος της περιοχής.

Στο δεύτερο μέρος, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματά του, όταν από ενέργεια του Λεκάνη και σπάσιμο της μπάλας, έγραψε το 0-2 στο 59ο λεπτό. Το σκορ έκλεισε ο Λεκάνης λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90', με ωραία ενέργεια και πλασέ, με τον Ερμή να μοιάζει σε καλή κατάσταση ενόψει του μίνι Πρωταθλήματος που θα καθορίσει ποιες ομάδες θα αγωνίζονται του χρόνου στην Α' κατηγορία.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος – Γεωργούλας Βαλάντης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Γρίβας, Μπίτζος, Κώστας, Σμύρης, Λούλο (55' Τατσιόπουλος), Νάκος, Εμιριάν (65' Κοσμάς), Κρίκας, Βαγγελής, Τζινέρης

Ερμής Κεραματών (Σεϊμένης-Σιαπέρας) : Γόγαλης, Χαϊντάρι, Δήμος, Τσώλης, Πανέτας, Πατήλας, Μήτσιος, Θεμελής (70' Καραλης), Σιαπάτης Σ., Σιαπέρας (75' Σιαπάτης Χ.), Λεκάνης