Ξέσπασε στο τελευταίο 20λεπτο ο Δίας

Χάρη σε 4 γκολ στο τελευταίο 20λεπτο, ο Δίας επικράτησε των Ρακούν με 0-4.

Σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο Δίας έκλεισε τη χρονιά με νίκη, κόντρα στα Ρακούν, σκοράροντας όλα του τα γκολ στο τελευταίο 20λεπτο. Στο 70ο λεπτό, ο Λάλος σούταρε από καλή θέση, ο Γεωργούλας απόκρουσε, και στην επαναφορά ο Κωλέτσος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Ο Λάλος κατάφερε να σκοράρει τέσσερα λεπτά αργότερα, με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Το 0-3 ήρθε στο 81ο λεπτό, με τον Κωλέτσο να σημειώνει το δεύτερο γκολ του με διαγώνιο σουτ λίγο έξω από την περιοχή. Στη συνέχεια, ο Λάλος είχε την ευκαιρία να σκοράρει τέταρτο γκολ, σημαδεύοντας όμως το δοκάρι, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ o Gusaila, λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα με σουτ μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα – Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Γεωργούλας, Δράκος-Τσιαμπούλας, Μακρής, Φλούδας, Τυρολόγος, Μαρκοστάμος, Γαλανός, Παλιούρας (46' Γκαρτζονίκας), Κοντογιάννης, Καραγκούνης (74' Καρακώστας), Μόσιαλος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Ρούμπος (69' Παπαστάθης), Μπούκας, Βασιλάκης (79' Παππάς), Gusaila, Σίμος, Μίκροβας (57' Σταυρουλάκης), Θεοδώρου, Λάλος, Μούστο, Κωλέτσος