Με χατ-τρικ του Τζελιλάι έκλεισε τη χρονιά η Ολυμπιάδα

Με νίκη έκλεισε τη χρονιά η ομάδα της Αγ. Παρασκευής, με τον Τζιμ Τζελιλάι να έχει ολοκληρώσει το χατ-τρικ του στο 23ο λεπτό!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, όταν από μπαλιά πίσω από το κέντρο, ο Τζελιλάι έγινε κάτοχος της μπάλας και έπειτα από διαδοχικές προσποιήσεις, με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 22' ο Τζελιλάι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ένα λεπτό μετά, ο ίδιος παίκτης έκλεψε τη μπάλα, απέφυγε τον τερματοφύλακα, πλάσαρε, ο Συγίζης δεν μπόρεσε με το κεφάλι να αποσοβήσει το γκολ, με τον επιθετικό της Ολυμπιάδας να κάνει με αυτό τον τρόπο το 3-0, ολοκληρώνοντας μέσα σε λίγα λεπτά το χατ-τρικ του. Ο Αστέρας προσπάθησε να μειώσει λίγα λεπτά μετά, όμως η κεφαλιά του Νίκου Μπαγιώργα έπειτα από σέντρα από τα αριστερά του Συγίζη, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Λάμπρου. Οι φιλοξενούμενοι που έψαξαν το γκολ χωρίς αποτέλεσμα, είχαν και νέο δοκάρι στην επανάληψη με τον Λουάνι, ένα β' ημίχρονο που είχε λιγοστές αξιόλογες φάσεις και ολοκληρώθηκε χωρίς να αλλάξει κάτι στο σκορ που διαμορφώθηκε από το α' μέρος.

Διαιτητής: Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής: Λάμπρου, Λεκάνης, Παχούλας, Μπέκιος, Δήμος Β., Σταμούλης, Μπλλόκου, Βέτσιος, Μουσαβερές, Μπαλαδήμας (70' Ντογκανι), Τζελιλάι Τζ.

Αστέρας Ρόκκα (Πάντος): Κολιός Θ. (75' Ντέμσιας), Βάντζος Ι., Βάντζος Ε. (70' Μπαγιώργας Π.), Συγίζης, Γκανιάτσας Χ., Γκανιάτσας Η., Μήλιος, Μάης, Φράγκος, Λουάνι (61' Βάντζος Λ.), Μπαγιώργας Ν.