Ανέβηκε τρίτη η ΑΕ Καμπής

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η ΑΕ Καμπής, που επικράτησε εκτός έδρας του ΑΟ Φιλιππιάδας με 0-2.

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε η ΑΕ Καμπής, η οποία πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία το τελευταίο διάστημα.Στο ματς με τον ΑΟΦ ήταν ανώτερη και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, ενώ ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 1ο λεπτό, όταν ο Μουστακλής βγήκε στην πλάτη της άμυνας, και κρέμασε τον Καραγιάννη, για το 0-1. Το δεύτερο γκολ που διαμόρφωσε και το τελικό 0-2, σημειώθηκε λίγο μετά το ημίωρο, όταν ο Cjapi βρήκε με κεφαλιά πάσα τον Ντούπη, και ο τελευταίος δε δυσκολεύτηκε σε κενή εστία να σκοράρει. Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κάπως, με τις δύο ομάδες, να προσπαθούν να σκοράρουν δίχως αποτέλεσμα. Στην τελευταία και πιο αξιόλογη φάση του παιχνιδιού, ο Γόγολος κέρδισε πέναλτι στο 85ο λεπτό, από ανατροπή του Καραγιάννη, όμως ο Πουλιάνος που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Φιλιππιάδας.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Λάμπρου Χάρης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Καραγιάννης, Παπαρούνης, Γιάννος (46' Λαμπρούσης - 81' λ.τρ. Κωστάκος), Αλεξίου, Ρεμπής, Κουτσογιάννης, Παντιώρας, Τσοκανας, Λαϊνάς, Μπαλάφας, Θειόπουλος (57' Μπεζεβέγκης)

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Καρράς, Σαραντάρης (34' λ.τρ. Κονιτσιώτης), Ντούπης, Θεοδώρου, Παπασπύρου, Βλάρας (76' Πουλιάνος), Λάκκας, Μουστακλής (85' Μαγγίνας), Γόγολος, Cjapi