Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς σε ωραίο ματς Παναγροτικός και Σκουφάς

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχτηκαν Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα και Σκουφάς Κομποτίου, στο αμφίρροπο μεταξύ τους παιχνίδι.

Ιδιαίτερα ενδιαφέρον ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναγροτικό και το Σκουφά στον Αγ. Σπυρίδωνα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2. Έτσι ο Πανγροτικός παραμένει σε απόσταση αναπνοής πίσω από το Σκουφά στη βαθμολογία, ένα Σκουφά που κάνει ένα νέο ξεκίνημα φέτος, με πολλά νέα παιδιά, ενώ αγωνίστηκε σήμερα και με τρεις σημαντικές απουσίες. Οι γηπεδούχοι, ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ, νωρίς, καθώς στο 5ο λεπτό, μετά από ασίστ του Νάστου, ο Μένα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι, στο 23ο λεπτό έφεραν το ματς στα ίσα, όταν μετά από φάουλ του Μαλτέζου, ο Καρβούνης δε συγκράτησε την μπάλα και ο επερχόμενος Παπαγεωργίου την έστειλε στα δίχτυα, για το 1-1. Ο Σκουφάς μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους είχε δύο πολύ καλές στιγμές, με το Φ. Παπανδρέου στο 40ο λεπτό να νικιέται από τον Καρβούνη σε τετ α τετ, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 45ο λεπτό, μετά από λάθος του Θ. Γεωργάρα πλάσαρε τον Καρβούνη, με το Γεωργάρα όμως να διώχνει σωτήρια προ της γραμμής, διορθώνοντας ουσιαστικά το λάθος του.

Στην επανάληψη, ο Σκουφάς κέρδισε πέναλτι στο 57ο λεπτό, όταν ο Φ. Παπανδρέου ανατράπηκε από τον Μπασιάκο, όμως ο Μαλτέζος που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον Καρβούνη. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν, τελικά, στην ανατροπή δύο λεπτά αργότερα, όταν σε μια φάση καρμπόν με του πρώτου γκολ, ο Μαλτέζος εκτέλεσε απευθείας φάουλ από μακριά, ο Καρβούνης δεν μπλόκαρε και πάλι σταθερά, και ο Παπαγεωργίου ήταν και πάλι εκεί για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και να γράψει το 1-2. Οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ψάχνοντας την ισοφάριση και τα κατάφεραν στο 74ο λεπτό, όταν ο Νάστος έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια, αποφεύγοντας με ωραίο σόλο τους αντιπάλους του, και έδωσε έτοιμο γκολ στο Λ. Γεωργάρα που διαμόρφωσε το τελικό 2-2, από κοντά. Οι γηπεδούχοι, έχοντας το μομέντουμ, έψαξαν με τη σειρά τους την ανατροπή του σκορ, όμως πέραν από κάποιες στημένες φάσεις στα τελευταία λεπτά, που καθάρισε η άμυνα του Σκουφά, δεν μπόρεσαν να καταγράψουν κάποια άλλη καθαρή ευκαιρία, με το 2-2 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Βασιλάκης Στέργιος - Νικολάου Βαγγέλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Καρβούνης, Στέργιος, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ. (46' Γεωργάρας Λ.), Νταλάκας, Μπασιάκος, Κοντοδήμας (46' Βαϊτσης), Νάστος, Μένα, Κολιός, Μούστο

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Βατούγιος, Δήμος, Δάσκαλος, Παπαγεωργίου, Κασελούρης Π., Τσούμαλης, Παπανδρέου Χ. (90' Στράτος), Μασκλαβάνος (80' Κασελούρης Κ.), Παπανδρέου Φ., Μαλτέζος, Κώτσης