Με νίκη στο Πέτα ολοκλήρωσε τη σεζόν η Προοδευτική

Ένα παιχνίδι γιορτή διεξήχθη χθες στο γήπεδο του Πέτα, όπου τέθηκαν αντιμέτωπες οι δύο ομάδες που κατάφεραν να παραμείνουν στην κατηγορία μέσα από την διαδικασία των play-out, οι Φιλέλληνες Πέτα και η Προοδευτική Γραμμενίτσας.

Νικητές αναδείχθηκαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι κατέκτησαν και την πρώτη θέση των play-out, χάρη στα δύο τέρματα του Γιώργου Σκορίλα, ο οποίος αποδείχθηκε «χρυσή αλλαγή» για την ομάδα της Προοδευτικής. Ο Σκορίλας που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, κατάφερε να ανοίξει το σκορ 75ο λεπτό, με μονοκόμματο σουτ από τα όρια της περιοχής, ενώ δύο λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε την κάθετη πάσα του Αθανασιάδη και με εύστοχο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Διαιτητής: Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Σαρλής Χρήστος

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας): Γεωργούλας, Μπίζας Λ., Κατέρος, Τσουρής, Ζάμπας, Σφήκας (70' Μπίζας Α.), Γεωργής, Σιαπάτης (46' Γούλας), Κώτσης, Βάσιος, Κώστας (46' Γρούμπας)

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Σιαπέρας Χ.): Νάκος, Νάσης, Βούλγαρης, Κάτσινος, Παππάς Θ. (46' Παππάς Φ.), Φώτης, Δάρδας, Παπασπύρου, Βίτσιος (60' Σκορίλας), Νάτσιος Γ., Μπιθυκούκης (56' Αθανασιάδης)