Καταδικαστική ήττα για το Σκουφά, που έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες

Ακόμια μια ήττα γνώρισε ο Σκουφάς Κομποτίου, αυτή τη φορά στην Κρανούλα, αποχαιρετώντας ουσιαστικά την κατηγορία.

Δεν κατάφερε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων στην Κρανούλα ο Σκουφάς, γνωρίζοντας την ήττα από την τοπική Δόξα και απομακρύνθηκε αρκετά πλέον από τη ζώνη, έχοντας ωστόσο κάποιες μαθηματικές ελπίδες να παραμείνει στη Γ' Εθνική. Οι φιλοξενούμενοι στο σημερινό ματς αν και απείλησαν πρώτοι στο 11' με δυνατό σουτ του Παππά που μπλόκαρε ο Αρχοντάκης, δέχτηκαν το 1-0 δύο λεπτά αργότερα, όταν από λάθος εκτίμηση του Σχισμένου, ο Νούγιας έκλεψε την μπάλα, και έσπασε στο Νάκο, που πλάσαρε τον Παπαχρήστο εύστοχα. Στο 31ο λεπτό, ο Τσουμάνης έκανε προσωπική ενέργεια και σουτ από τα δεξιά, όμως ο Παπαχρήστος απομάκρυνε την μπάλα, ενώ και πάλι ο γκολκίπερ του Σκουφά, έπεσε στα πόδια του Νάκου στο 38ο λεπτό, αποσοβώντας δεύτερο τέρμα. Στο 42', νέα ευκαιρία για τους νικητές, με το Νάσιο να εκτελεί φάουλ, το Νάκο να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι, με τις ελπίδες του Σκουφά να παραμένουν ζωντανές.

Στο δεύτερο μισό, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, και στο 55ο λεπτό, ο Καλπακούλας πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω σε εκτέλεση φάουλ, όμως δε βρέθηκε κάποιος στην πορεία της για να τη σπρώξει στα δίχτυα. Ένα λεπτό μετά, ο Νούγιας σούταρε, όμως ο Παπαχρήστος το νίκησε κρατώντας το σκορ στο 1-0. Ο γκολκίπερ του Σκουφά, είπε και πάλι "όχι" στο 63ο λεπτό, αυτή τη φορά στο Ζδράβο που πήρε την μπαλιά του Τσουμάνη και σούταρε δυνατά. Στο 80ο λεπτό, ο Νούγιας βγήκε απέναντι από τον Παπαχρήστο, που το νίκησε πάλι, με την μπάλα όμως να φτάνει στο Μαρμούτα, που μοίρασε στον Τσουμάνη κι αυτός δε δυσκολεύτηκε αυτή τη φορά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Οι δύο ομάδες είχαν από μία ακόμα καλή στιγμή μέχρι τη συμπλήρωση των 90', με το 2-0 ωστόσο να παραμένει. Ο Σκουφάς θα κυνηγήσει τις όποιες μαθηματικές ελπίδες έχει για σωτηρία, αν και πλέον ελπίζει σε κάποιο θαύμα.

Διαιτητής : Αγγελούλης Χρήστος (Λάρισας)  Βοηθοί : Σταϊκος Κων/νος (Λάρισας) - Δεδικούσης Γρηγόρης (Λάρισας)

Δόξα Κρανούλας (Σιαφάκας) : Αρχοντάκης, Ζδράβος (90' Ρίζος), Φίλιος, Τσουλιάης, Νάσιος, Σκανδάλης (86' Λισγάρας), Τσουμάνης, Μιχάλης (75' Μαρμούτας), Νούγιας, Παρχαρίδης, Νάκος (60' Τσιέπας)

Σκουφάς Κομποτίου (Σωτηρόπουλος) : Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Μπαλωμένος, Σχισμένος, Πέτσας, Βερλέκης, Τσάκαλος (46' Παπαγιάννης), Μπαλαδήμας (65' Τάσσος), Παππάς, Μαγκάκης (65' Ασπροποταμίτης), Μπάφας (85' Κακιώνης)