Εύκολο απόγευμα για την Καμπή

Εύκολο απόγευμα είχε η Καμπή κόντρα στον Αχιλλέα, καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο μέρος, και επικρατώντας τελικά με 5-1.

Δεν είχε κάποιο πρόβλημα κόντρα στον Αχιλλέα Νεοχωρίου, των πολλών τραυματιών, η ΑΕ Καμπής, επικρατώντας με το ευρύ 5-1, και έχοντας τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο μέρος. Μόλις στο 5ο λεπτό, ήρθε το 1-0, όταν από σέντρα του Στέργιου και κεφαλιά του προωθημένου Ντούπη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Δέκα λεπτά μετά, ήρθε και δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους, με το Λάκκα να βρίσκει κάθεται το Μουστακλή που με διπλή προσπάθεια κατόρθωσε να νικήσει τον Κολιογιάννη. Στο 24ο λεπτό, ήρθε και το 3-0 για τους νικητές, με τον Κωστάκο να στρώνει με το κεφάλι στο Λάκκα που με δυνατό αριστερό σουτ, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα. Ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το δοκάρι δύο λεπτά αργότερα σε κόρνερ του Τζούκα για να απειλήσει ο Αχιλλέας σε τρεις περιπτώσεις, από το 30' ως το 35', δύο με τον Αρτένις και μία με τον Κολιό, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έδειχναν εξαιρετική αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, κάνοντας το 4-0 στο 40ο λεπτό, από σέντρα του Βλάρα και κεφαλιά του Μουστακλή. Τελικά, ο Αχιλλέας κατάφερε να σκοράρει λίγο πριν την ανάπαυλα, με ωραία προσπάθεια του Βούλγαρη.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά σε δεύτερο γκολ πολύ νωρίς, με τον Αρτένις όμως να νικιέται σε τετ α τετ από τον Μπόλη. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ, έχοντας μια φάση τετ α τετ με το Λάκκα που πλάσαρε άσχημα και νικήθηκε από τον Κολιογιάννη, καθώς και ένα πολύ δυνατό σουτ του Τζούκα, που σταμάτησε επίσης εντυπωσιακά ο κατά συνθήκην γκολκίπερ του Αχιλλέα. Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό και πάλι από το Λάκκα που βρέθηκε ξανά απέναντι από τον Κολιογιάννη, που αν και βρήκε την μπάλα, δεν μπόρεσε να σταματήσει την πορεία της προς τα δίχτυα.

Διαιτητής : Παπαδημητρίου Δονάτος  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Μαζαράκος Νίκος

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Κωστάκος, Ντούπης, Μπέτσας (82' Λάκκας Ξ.), Καρράς (46' Παππάς), Βλάρας, Λάκκας, Μουστακλής, Τζούκας, Ζαχάρης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Κολιογιάννης, Κοστρένι, Στόγια, Τσέλα, Λούκα, Αρτένις, Βούλγαρης, Δήμος (51' Τολιάκης), Κολιός, Πάνος (60' Ανδρέας), Δήμου (82' Νάσο)