Νέα «πεντάρα» για τον Σκουφά

Δεύτερη σερί νίκη με 5-1 για τον Σκουφά, ο οποίος μετά την Ανέζα επικράτησε με το ίδιο σκορ σήμερα απέναντι στην ΑΕΞ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στην αναμέτρηση στο 9ο λεπτό, όταν ο Τρούλλης τροφοδότησε τον Καλεύρα, ο οποίος με τελείωμα με τη μία δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Παπαχαρίση. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 29ο λεπτό, με τον Βερλέκη να δέχεται την πάσα από τον Παπαγιάννη και με σουτ από τη μεγάλη περιοχή να κάνει το 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Τσιάπαλης προσπάθησε να δώσει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, όμως ο Παπαχαρίσης τον νίκησε. Ο Σκουφάς όμως που είχε ευκαιρίες με τους Τάσσο, Βερλέκη και Τζελιλάι να πάρει προβάδισμα στο σκορ, το κατάφερε με τη συμπλήρωση των 45', όπου ο Τάσσος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, με τον Βερλέκη να μην αστοχεί από την άσπρη βούλα για το 2-1.

Στην επανάληψη, ο Σκουφάς έκανε τρία τα τέρματά του στο 49ο λεπτό, με τον Γκαρτζώνη μέσα από την μεγάλη περιοχή με πλασέ στην απέναντι γωνία να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 83ο λεπτό, ο Κλάιντι με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και αδυναμία των αμυντικών να απομακρύνουν έκανε το 4-1, ενώ το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 90', με νέο πέναλτι, το οποίο αυτή τη φορά κέρδισε ο Θεοδωρής και εκτέλεσε εύστοχα ο Αντωνίου.

Διαιτητής: Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Μαζαράκος Νίκος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Παπαχαρίσης, Παπαγιάννης, Κλάιντι, Καρδάσι, Αντωνίου, Θεοδωρής, Τάσσος (59' Μπελής Γ.), Μαλτέζος, Τζελιλάι (46' Καραδήμας), Γκαρτζώνης, Βερλέκης

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς): Παπαϊωάννου, Παππάς Μ., Σιαμέτης, Σαββίδης, Τσιάπαλης, Ανυφαντής, Καλεύρας, Στράτος, Παππάς Θ., Τρούλλης, Στέφου