Έφυγε με το «διπλό» από την Γραμμενίτσα το Μενίδι (vid)

Embed video:

Τα στιγμιότυπα είναι από τον Χρήστο Αλεξόπουλο.

Δεύτερη σερί νίκη για την ΑΕ Μενιδίου, η οποία «πλήγωσε» την Προοδευτική Γραμμενίτσας στην έδρα της που παλεύει να αποφύγει τα play-out. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 7ο λεπτό, όταν έπαιξαν με πάσα το κόρνερ, ο Βλάχας σέντραρε και ο Παντιώρας με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έκανε το 0-1. Στο 29ο λεπτό, ο Βλάχας από δημιουργός έγινε σκόρερ και από μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μανθιού, νίκησε αμυντικούς και τερματοφύλακα στον αέρα για το 0-2.

Στην επανάληψη, ο Βλάχας κατάφερε να πετύχει και δεύτερο τέρμα στο 55ο λεπτό, όταν ο Νούσιας έφυγε στην αντεπίθεση και από τα αριστερά γύρισε στον βραχύσωμο συμπαίκτη του, ο οποίος και με λίγη δόση τύχης, καθώς το σουτ κόντραρε στον Δάρδα, είδε τη μπάλα να περνά πάνω από το Νάκο και να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-3. Δύο λεπτά αργότερα, ο Παπαευθυμίου με μακρινό σουτ από πλάγια θέση νίκησε τον Παπαθανασίου στην κλειστή του γωνία, μειώνοντας σε 1-3, όμως στον υπολειπόμενο χρόνο δεν άλλαξε κάτι και η ΑΕΜ έφυγε με ένα σημαντικό τρίποντο από τη Γραμμενίτσα, Περισσότερες φάσεις μπορείτε να δείτε στο παραπάνω βίντεο.

Διαιτητής: Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Σιαπέρας Χ.): Νάκος, Σκορίλας (52' Αθανασιάδης), Βούλγαρης (40' Φώτης), Παπαευθυμίου, Κάτσινος, Παππάς Θ., Δάρδας, Μπασιάκος, Παππάς Φ., Τσιγαρίδας, Δημητρίου

ΑΕ Μενιδίου (Παπαγεωργίου): Παπαθανασίου, Καναράς, Παντιώρας, Κασελούρης Κ. (35' Πλατογιάννης), Σαββίδης (89' Κολιούλης), Δάσκαλος Σ., Κασελούρης Π., Βανάκας, Μανθιός, Βλάχας, Νούσιας