Άνετη νίκη για την Καμπή στον Άγιο

Με καρέ του Λάκκα που με ξεμακραίνει στον πίνακα των σκόρερ, η Καμπή επικράτησε του Παναγροτικού με 1-6.

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η πολύ ανεβασμένη ΑΕ Καμπής κόντρα στον Άγιο Σπυρίδωνα, καθώς επιβλήθηκε με το ευρύ 1-6. Πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Βασίλης Λάκκας που δύσκολα θα χάσει τον τίτλο του πρώτου σκόρερ, καθώς σημείωσε τέσσερα γκολ σήμερα και αύξησε τη διαφορά του. Το  0-1 σημείωσε ο Λάκκας στο 18ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Κωστάκος. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματά του τέσσερα λεπτά αργότερα, με προσωπική ενέργεια και πλασέ, σημειώνοντας το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα, ο Στέργιος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας, και έγραψε το 0-3, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι, για να ολοκληρωθεί το σκορ ημιχρόνου στο 31ο λεπτό, όταν ο Λάκκας υποδέχτηκε κάθετη πάσα του Καρρά, και τελείωσε τη φάση, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ του.

Στο δεύτερο μέρος, και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό, ο Καρράς μοίρασε νέα ασίστ στο Λάκκα, που σημείωσε το 0-5 για την ομάδα του. Για τον Παναγροτικό μείωσε προσωρινά στο 70ο λεπτό ο Λάζαρος, από θέση τετ α τετ, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Φώντας Λάκκας έπειτα από σέντρα του Βασίλη Λάκκα, για την Καμπή, που με την απόδοσή της δείχνει πως δύσκολα θα χάσει το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος - Λάμπρου Χάρης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος Λ.): Γείτονας (46' Κωλέτσης Ε.), Νάσκαρης, Ζαρκαδούλας (52' Γεωργάρας), Μυφταράι, Θεοδώρου, Σακαγιάννης, Συντόσης, Θεοδώρου Ε., Κωλέτσης (55' Νάσκαρης Π.), Λάζαρος, Τσεβρενίδης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Κωστάκος, Ντούπης, Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας (46' Μαγγίνας), Παππάς, Ζαχάρης (60' Λάκκας Ξ.), Τζούκας, Λάκκας Β.