Εύκολο απόγευμα για το Κορφοβούνι στη Φιλιππιάδα

Δε δυσκολεύτηκε κόντρα στον ΑΟ Φιλιππιάδας, το Κορφοβούνι, επικρατώντας εκτός έδρας με 1-5.

Με το "διπλό" έφυγε από τη Φιλιππιάδα ο ΑΟ Κορφοβουνίου, που επικράτησε του τοπικού ΑΟΦ, με 1-5. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει το προβάδισμα στο πρώτο μέρος, και μέσα σε ένα εξάλεπτο-φωτιά στο β' ημίχρονο, είχαν καθαρίσει το παιχνίδι. Στο 12ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, με τον Κέφη να γράφει το 0-1. Το 0-2 ήρθε με τη συμπλήρωση του ημιώρου, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ και κακή απομάκρυνση των αμυντικών, ο Βασιλείου από κοντά έδωσε σαφές προβάδισμα στον ΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές, στο 34' και στο 41' να μειώσουν το σκορ, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟ Κορφοβουνίου μπήκε πολύ δυνατά, και στο πρώτο τέταρτο είχε τελειώσει το ματς. Στο 53ο λεπτό, ήρθε το 0-3, όταν μετά από ωραία ανάπτυξη και σέντρα του Κέφη από αριστερά, ο Σ. Φώτης με ωραίο γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 56ο λεπτό, ο Κέφης με σέντρα-σουτ διπλασίασε τα τέρματά του, γράφοντας το 0-4, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο παίκτης του ΑΟΚ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, όταν η άμυνα του ΑΟΦ δεν μπόρεσε και πάλι να απομακρύνει, και από κοντά έγραψε το 0-5. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό, όταν μετά από βαθιά μπαλιά σε εκτέλεση φάουλ, ο Καραβασιλείου έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιοχή του Κορφοβουνίου, και με το γκολ της τιμής έγραψε το 1-5.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Νάσιος, Σταμάτης (57' Καραβασιλείου), Λαμπρούσης, Ευαγγέλου (89' Καλογήρου), Κίτσιος, Αλεξίου, Τσοκανάς, Μπελέρης (61' Δήμος), Παπαρούνης, Μπάσιος, Τσεβρενίδης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης Χ., Παύλος (63' Τάτσης), Βασιλείου, Ζαφείρης, Ζίου, Βούλγαρης, Φώτης, Μέγας, Φώτης Σ. (82' Δερδελής), Κοκκινέλης, Κέφης (60' Χριστογιάννης)