Καθάρισε την πρόκριση στο β' η Αναγέννηση

Αν και στο πρώτο μέρος δεν είχε καθαρίσει το ματς, η Αναγέννηση με δύο γρήγορα γκολ στο δεύτερο μέρος, τελείωσε την πρόκριση και πέρασε από το Νεοχώρι με 1-5.

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα η Αναγέννηση να πάρει την πρόκριση στους "4" του Κυπέλλου,περνώντας από το Νεοχώρι, με 1-5 κόντρα στον Αχιλλέα, με τον Τάσο Νταλάκα να δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν πολλά ματς στα πόδια τους. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό, όταν ο Μαργαρίτης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Οικονόμου απόκρουσε, όμως σε δεύτερο χρόνο, ο Ζοτάι παίρνοντας το ριμπάουντ σκόραρε για το 0-1 (φωτο). Στο πρώτο μέρος δε σημειώθηκε άλλο τέρμα, με το σκορ να παραμένει ρευστό υπέρ της Αναγέννησης.

Η "Α" με δύο γρήγορα γκολ στην επανάληψη τελείωσε την υπόθεση πρόκριση. Αρχικά, στο 49ο λεπτό, ο Δημήτρης Παπακίτσος σέντραρε και ο Αλέξανδρος Παπακίτσος με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έγραψε το 0-2. Πέντε λεπτά αργότερα, ο νεοεισελθών στο δεύτερο μέρος, Χούσος, με πλασέ από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το 0-3, τελειώνοντας το ματς. Η Αναγέννηση στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, με το Βασιλάκο μέσα σε ένα δίλεπτο να σημειώνει δύο τέρματα, και να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 0-5. Αρχικά, στο 81ο λεπτό, όταν από πάσα του Αλέξανδρου Παπακίτσου από αριστερά, σούταρε από το πέναλτι για το 0-4, ενώ σε πανομοιότυπη φάση ένα λεπτό μετά, με τους ίδιους πρωταγωνιστές, σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Κατσούλης στο 84ο λεπτό, με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έπειτα από μπαλιά του Στόγια, σημειώνοντας το γκολ της τιμής για τον Αχιλλέα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Μαζαράκος Νίκος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτενίς, Κοστρένι, Στόγια, Τολιάκης (55' Γιαννούλης), Νούσιας, Δήμου, Βούλγαρης, Κοσμάς, Κωσταδήμας (61' Νάσο), Κολιογιάννης (46' Κατσούλης)

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Μήτσιος (72' Μπόκος), Θεοδώρου, Τσελά (66' Έξαρχος), Παππάς, Σχισμένος, Ζοτάι (46' Παπαρούνης), Βασιλάκος, Κατσαρός (46' Χούσος), Παπακίτσος Αλ., Μαργαρίτης, Παπακίτσος Δ.