Εντυπωσιακός ο Παναγροτικός συνέτριψε τη Φιλοθέη

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα που συνέτριψε με 5-1 τη Φιλοθέη.

Εξαιρετικό παιχνίδι πραγματοποίησε σήμερα ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα στον Καλόβατο, ειδικά στο επιθετικό κομμάτι, αφού σημείωσε 5 τέρματα κόντρα στη Φιλοθέη, της οποίας και επικράτησε με 5-1, δείχνοντας να μην επηρεάζεται από το γεγονός πως αγωνίστηκε μακριά από τη φυσική του έδρα. Στο 4ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με το Μένα να γράφει το 1-0. Ο Τζαφέρης στη δεύτερη συμμετοχή του με τη νέα του ομάδα, διπλασίασε τα τέρματα του Παναγροτικού, σημειώνοντας στο 13ο λεπτό, το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μπόσμος, στο 62ο λεπτό, έγραψε το 3-0 και τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι για την ομάδα του, ενώ στο 75ο λεπτό, ο Λάζαρος που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, γράφοντας το 4-0. Στο 85ο λεπτό, ο Κυριαζής μείωσε προσωρινά σε 4-1 για τη Φιλοθέη, από την άσπρη βούλα του πέναλτι, για να διαμορφώσει δύο λεπτά αργότερα το τελικό 5-1, ο Μένα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.

Διαιτητής : Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Ζιώβας, Θεοδώρου, Κοντοδήμας (60' Μπάλλιας), Γεωργάρας, Νταλάκας, Σιαμέτης, Μπόσμος (65' Λάζαρος), Τζαφέρης (65' Παπασπύρου), Μένα, Βρακάς, Γεωργάρας Λ.

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Τσιάπαλης, Ευθυμίου, Κατσιγιάννης (63' Καραγιάννης Α.), Τζώρας, Κυριαζής, Ζώης (54' Γιαννούλης), Κύρκος, Κουτσούμπας (38' Παππάς), Καραγιάννης, Τρούλλης