Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Καμπή και ΑΕΚΠ

Σε ένα ματς που δυσκόλεψε πολύ ο έντονος αέρας, Καμπή και Κιρκιζάτες μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς αφού έμειναν στο 1-1.

Στο 1-1 έμειναν η ΑΕ Καμπής και η ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών σε ένα ματς, που ο αέρας έπαιξε καθοριστικό ρόλο, δυσκολεύοντας πολύ τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών. Στο 22ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με μια άστοχη κεφαλιά του Νικοπολίδη, ενώ η πρώτη καλή φάση για την Καμπή ήρθε στο 43ο λεπτό, με το φάουλ του Δημουλιά να διώχνει ο Γιαννάκος σε κόρνερ. Από το κόρνερ προήλθε και το γκολ της Καμπής αφού ο Σωτήρης Σταμάτης εκτέλεσε, η μπάλα μετά από αναμπουμπούλα απομακρύνθηκε και έφτασε στον ίδιο, που με φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση και την εύνοια του αέρα, η μπάλα κρέμασε το Γιαννάκο, και κάπως έτσι ήρθε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚΠ είχε τον αέρα υπέρ της και πίεσε για την ισοφάριση. Αφού απείλησε αρχικά, στο 50ο λεπτό, με το Νικοπολίδη να νικιέται από καλή θέση από το Γεροδήμο, έφτασε στην ισοφάριση στο 55ο λεπτό, όταν ο Μεγαδούκας σούταρε, η μπάλα έφτασε στο Βασιλάκη, που πλάσαρε ψύχραιμα, γράφοντας το τελικό 1-1. Οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να εκμεταλλευτούν το μομέντουμ του αγώνα και απείλησαν στο 60ο λεπτό με νέο σουτ του Βασιλάκη που έδιωξε ο Γεροδήμος, με τον έμπειρο γκολκίπερ της Καμπής να διώχνει και το φάουλ του Ξυλογιάννη στο 65ο λεπτό. Στο 70', η Καμπή παρά τον κόντρα αέρα, έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, όταν μετά από σέντρα από τα πλάγια, ο Γιαννάκος έχασε την μπάλα, που κατέληξε στο Μιχάλη, ο οποίος όμως σχεδόν σε κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 74ο λεπτό, και πάλι ο Μιχάλης βρέθηκε σε καλή θέση όμως το σουτ του κόντραρε, ενώ στο 79ο λεπτό, σουτ του Νίκαρη έφυγε άουτ. Οι δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά είχαν από μία ακόμα καλή στιγμή να σκοράρουν, με το σκορ ωστόσο να μένει στο 1-1.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Βασιλάκης Σ. - Βασίλα Φωτεινή

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γεροδήμος, Σταμάτης Σ. (52' Νίκαρης), Γόγολος, Τζουμάκας Κ., Γαλάνης, Τζουμάκας Δ., Φελέκης (69' Μιχάλης), Παλιάτσος, Δήμος, Σταμάτης Σωτ., Δημουλιάς

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς) : Γιαννάκος, Χαϊντάρι (21' Νικοπολίδης), Κωνσταντίνου, Νάκης (46' Τζιανούμης), Μανιφάβας Στ., Ξυλογιάννης, Μεγαδούκας, Βασιλάκης, Παππάς Ν., Τσίρος, Παπαδόπουλος (75' Αρναουτόπουλος)