Έμειναν στο μηδέν Προοδευτική και Αχιλλέας

Το βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Προοδευτκή Γραμμενίτσας και Αχιλλέας Νεοχωρίου, σε ένα παιχνίδι το οποίο ήταν το ένα από τα δύο της 7ης αγωνιστικής τα οποία έληξαν ισόπαλα χωρίς τέρματα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα στον αγώνα το δημιουργούσε ο δυνατός αέρας, ο οποίος δυσχέραινε το έργο των παικτών των δύο ομάδων, με αποτέλεσμα σε ολόκληρο το παιχνίδι να υπάρξουν μόλις δύο αξιόλογες τελικές προσπάθειες, και αυτές στο α' ημίχρονο. Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με εξαίρεση τις δύο αυτές φάσεις, οι δύο ομάδες έφταναν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή αλλά στο τέλος ακολουθούσαν κακές τελικές προσπάθειες, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα (0-0).

Για τους τυπικά γηπεδούχους, στο 18ο λεπτό ο Τσιγαρίδας εκτέλεσε κερδισμένο φάουλ από μακρινή απόσταση, ο Ρίζος πετάχτηκε με προβολή στην πλάτη της άμυνας, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι καθώς πέρασε δίπλα από το παραθυράκι του Κολιογιάννη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την καλύτερη τους στιγμή στο 40ο λεπτό, με τον Κωσταδήμα να εκτελεί κόρνερ από τα δεξιά και τον Βούλγαρη με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βάσιου.

Διαιτητής: Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί: Τράμπας Θωμάς - Παπανίκος Βαγγέλης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζάς): Βάσιος, Σκορίλας, Ντάκουλας, Βαλίλης, Κακιώνης, Δημητρίου (91' Κάτσινος), Κουτσιμπέλας, Καυκιάς, Ρίζος (69' Πανέτας Γαβρ.), Πανέτας Γ. (61' Φλώρος), Τσιγαρίδας (76' Κουτσούμπας)

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος): Κολιογιάννης, Βέλο, Κολιός (64' Artenis), Τολιάκης Γ., Νάτσιος, Κοστρένι, Λούκα, Βούλγαρης, Cela, Κωσταδήμας, Δήμος (72' Δήμου)