Έκλεισε τη σεζόν με νίκη η Φιλοθέη

Με νίκη κόντρα στην ουραγό ΑΕΞ έκλεισε τη σεζόν η Φιλοθέη.

Με εύκολη νίκη έκλεισε τη σεζόν η ομάδα της Φιλοθέης, παιρνόντας εύκολα από την έδρα της ΑΕΞ με 0-4. Όσον αφορά την ΑΕΞ, ήταν όπως φάνηκε η πιο αδύναμη ομάδα της κατηγορίας τη φετινή σεζόν, και καλείται να ανασυνταχθεί, ώστε να κάνει από του χρόνου ένα νέο ξεκίνημα στη Β' κατηγορία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Φιλοθέη με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο είχε τελειώσει το ματς, καθιστώντας το τυπική διαδικασία. Στο 7ο λεπτό, ο Κουτσούμπας έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Αγγ. Καραγιάννη και εκείνος εκτέλεσε σωστά απέναντι στον Αζίς, γράφοντας το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα, μετά από νέα ασίστ του Κουτσούμπα, αυτή τη φορά με φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, ο Βασιλάκος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 0-2. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 38ο λεπτό, για τρίτη φορά, τελειώνοντας οριστικά το ματς, όταν αυτή τη φορά, ο Κουτσούμπας έγινε από δημιουργός σκόρερ, όταν μετά από ωραία πάσα του Γιαννούλη, δε δυσκολεύτηκε από κοντά να γράψει το 0-3.

Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 61ο λεπτό, όταν μετά από απομάκρυνση της άμυνας, ο Αγγ. Καραγιάννης έπιασε πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δείχνοντας φέτος, πως είναι από τα νεαρά παιδιά, στο ποδόσφαιρο της πόλης, που έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Μαζαράκος Νίκος

ΑΕ Ξηροβουνίου (Λαϊνάς) : Αζίς, Κλεισούρης (75' Ανυφαντής), Σιαπάτης, Τζουβάνος, Στέφου (60' Λιόντος), Αναστασίου, Νάστος, Σαραντάρης, Καραμούτσος, Τζούκας, Χριστογιάννης Β.

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσιγιάννης Σ., Λαζανάς, Κύρκος, Ευθυμίου (61' Τασούλας), Μάρκου, Τσιάπαλης, Γιαννούλης Σπ. (70' Καρατζένης), Κουτσούμπας (75' Κίτσιος), Καραγιάννης Α., Καραγιάννης Δ., Βασιλάκος