Σκόρπισε τα Τζουμέρκα ο Ηρόδοτος

Σε σάκο του μποξ έχει μετατραπεί η ομάδα του ΑΟΚ Τζουμέρκων, γνωρίζοντας αυτή τη φορά τη συντριβή με 8-1, από τον Ηρόδοτο Καλογερικού.

Συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, γνωρίζοντας ακόμα μια βαριά ήττα αυτή τη φορά στο γήπεδο του Καλογερικού, με 8-1. Η ομάδα του Ηροδότου μπήκε δυναμικά στο ματς, θέλοντας να το τελειώσει από νωρίς, και αφού έχασε κάποιες ευκαιρίες, προηγήθηκε με τον Αντρέα Χουλιάρα να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα, πάνω από τη γραμμή τέρματος, αφού η μπάλα του στρώθηκε, μετά από κόντρα που έγινε. Λίγο αργότερα, ο Καραμέτσιος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του από την άσπρη βούλα, εκτελώντας πέναλτι που κέρδισε ο Γιώτης. Στο 27ο λεπτό ήταν σειρά του Ρώσσιου να φύγει στην πλάτη της άμυνας, και να πλασάρει εύστοχα, για το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά σε 3-1 με την κεφαλιά του Γιώργου Κατσάνου, ωστόσο στο 35', ο Χριστόφορος Γιώτης, έπειτα από σέντρα του Σιόζιου, από τα πλάγια, με πλασέ στην κίνηση έκανε το 4-1, ενώ νωρίτερα, ο ίδιος παίκτης είδε το σουτ του να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Το σκορ ημιχρόνου έκλεισε με το συρτό σουτ του Καπλανάι στη γωνία του Καραμπούλα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό τους, βρίσκοντας ευκαιρία να χαλαρώσουν από τα συνεχόμενα ματς, που σταματούν το Σάββατο, με δύσκολη έξοδο στο Δημαριό κόντρα στη Φλωριάδα, ωστόσο κατάφεραν να πετύχουν αλλά τρία τέρματα. Αρχικά στο 50' ο Χεμπέγια με κεφαλιά έκανε το 6-1, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Καπλανάι έπειτα από γύρισμα του Σιόζιου εξ επαφής έκανε το 7-1, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Το σκορ έκλεισε ο Λάμπρος Καλόγηρος, που από κοντά με πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό 8-1 για τον Ηρόδοτο.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Χρήστος

Ηρόδοτος Καλογερικού (Γεωργίου) : Οικονόμου (30' Ρώσσιος), Χουλιάρας Α. (46' Παύλου), Χουλιάρας Ν., Χεμπέγια, Καραμέτσιος, Γιώτης, Ρώσσιος, Ευαγγέλου, Καπλανάι, Σιόζος, Γκαναβίας (60' Καλόγηρος)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολοκύθας): Καραμπούλας, Τσέτσος, Κολοκύθας, Στασινός, Κωνσταντινίδης, Γάτας, Κατσάνος Κ., Κατσάνος Γ., Διονύσης, Στύλιος, Βόιδαρος