Έμειναν στο "μηδέν" ΑΕΞ και Νεοχώρι

Απώλεια βαθμών για την ΑΕ Ξηροβουνίου, που κόλλησε στο 0-0 με τον Αχιλλέα Νεοχωρίου.

Μόνο το γκολ έλειψε από το ματς της ΑΕΞ με τον Αχιλλέα Νεοχωρίου, με τις δύο ομάδες να έχουν αμφότερες καλές στιγμές για να πετύχουν ένα γκολ. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, με την πρώτη φάση να έρχεται στο τέταρτο με δυνατό σουτ του Δόση που έφυγε άουτ. Στο 20', ο Νίκου έκανε το γύρισμα όμως ο Κυριαζής από τη μικρή περιοχή σούταρε άουτ. Η ΑΕΞ συνέχισε να ψάχνει ένα γκολ, και είχε διαδοχικά σουτ του Βίτσιου που δεν είχαν αποτέλεσμα, όπως και μια κεφαλιά του Δόση από κόρνερ του Γκαρτζώνη που έφυγε άουτ. Οι φιλοξενούμενοι αν και δεν είχαν απειλήσει ιδιαίτερα μέχρι εκείνο το σημείο, λίγο έλειψε στο 44ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ, όταν σε κόντρα επίθεση, ο Κωσταδήμας κοντραρίστηκε τελευταία στιγμή από τον Κοσταντίνι, πριν προλάβει να σουτάρει.

Στην επανάληψη, η ΑΕΞ απείλησε εκ νέου πρώτη, με τον Κυριαζή να πλασάρει όμως το Χαλκιά να το νικά, ενώ με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Βίτσιος σούταρε, η μπάλα άλλαξε πορεία στο Νάτσιο και έφυγε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Χαλκιά. Στο 70ο λεπτό, ο Αχιλλέας έφυγε ξανά στην κόντρα με προϋποθέσεις, όμως το σουτ του Κωσταδήμα έφυγε άουτ. Και φτάσαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, με το Βίτσιο να έχει ένα καλό φάουλ που έδιωξε σε κόρνερ ο Χαλκιάς, ενώ στο 88ο λεπτό ο Δόσης είχε μεγάλη στιγμή να σκοράρει, όμως από θέση τετ α τετ πλάσαρε άουτ. Η τελευταία φάση του ματς ανήκε στον Αχιλλέα, και λίγο έλειψε να κλέψει το ματς, όταν από ωραία προσπάθεια του Βούλγαρη από τα αριστερά, και γύρισμα στον πέναλτι, ο Κωσταδήμας σούταρε, με τους αμυντικούς να απομακρύνουν προ της γραμμής τέρματος, με το 0-0 να παραμένει μέχρι τέλους και τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Αλεξίου, Γρύλλης, Ανυφαντής, Κοσταντίνι, Βίτσιος, Γεωργατσέλος (46' Πλακιάς), Γιαννούλης, Νίκου, Δόσης, Κυριαζής, Γκαρτζώνης (62' Παλιάτσος)

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Χαλκιάς, Κολιός, Κοστρένι, Κολιογιάννης, Νάτσιος (90' Πάνος), Βούλγαρης, Λούκα, Δήμος (62' Δήμου), Τσέλα, Κωσταδήμας, Αρτένις (88' Στόγια)