Νέα ήττα για τους Νέους του Καραϊσκάκη

Σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League Νέων, η ομάδα Νέων της ΠΑΕ Καραϊσκάκης ηττήθηκε με 4-1 στο δημοτικό γήπεδο Χρυσού Σερρών από τον τοπικό Πανσερραϊκό.

Η αρτινή ομάδα προηγήθηκε στο 20ο λεπτό με τον Κούση (είχε σκοράρει και στην πρεμιέρα το μοναδικό γκολ της ομάδας), ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος του Μυσιρλή. Όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδoσή τους, ανέτρεψαν το σκορ και έφτασαν στη νίκη. Με τον Whalley από την δεξιά πλευρά και τον Πέτρου από την αριστερή να βρίσκονται σε εξαιρετική μέρα, οι φάσεις διαδέχονταν η μία την άλλη. Ο Πέτρου τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι στο 39ο λεπτό και ο ίδιος στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου να βάλει μπροστά την ομάδα του στο σκορ με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα "λιοντάρια" διεύρυναν το προβάδισμα τους σε 3-1 στο 78ο λεπτό, με τον Παπαδόπουλο να σκοράρει με όμορφο φάουλ. Μία φάση που έκρινε οριστικά το παιχνίδι υπέρ των γηπεδούχων, καθώς στο φάουλ απ' όπου προήλθε το γκολ, το οποίο έκανε ο Κρίκας, ο νεαρός παίκτης αποβλήθηκε ως τελευταίος. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό με προβολή ο Σαρέγκος, έπειτα από σέντρα του Μακούση.

Διαιτητής: Τρακαλιάνης (Σερρών)  Βοηθοί: Δημητριάδης (Σερρών) - Σάκκος (Σερρών)

Καραϊσκάκης Κ19 (Σφήκας): Νίκου, Καψάλης, Άτσκα, Θεμελής, Κρίκας, Βλάχος, Μάρκος, Χύσο, Καζέλης, Μαργώνης, Κούσης
αγωνίστηκαν και οι: Δίπλας, Χάρος