Εύκολη νίκη για τη Μέλισσα

Κανένα πρόβλημα δεν είχε απέναντι στον ουραγό Παναγροτικό, η Μέλισσα, επικρατώντας με 4-0.

Δεν είχε κανένα πρόβλημα η Μέλισσα να μπει με το δεξί στη νέα χρονιά, επικρατώντας του ουραγού Παναγροτικού με 4-0. Οι γηπεδούχοι πήραν γρήγορα κεφάλι στο σκορ, όταν στο 13ο λεπτό, ο Δράκος έκανε τη σέντρα, και ο Σιδηρόπουλος με κοντινό σουτ, έγραψε το 1-0. Στη συνέχεια, ακολούθησε σωρεία χαμένων ευκαιριών για τη Μέλισσα, με το Γείτονα να σταματά στο 20' το Σιδηρόπουλο και στο 25' το Δράκο, με το Μανιώτη στην επαναφορά να σουτάρει άουτ. Στο ημίωρο ο γκολκίπερ του Παναγροτικού, είπε "όχι" σε διαδοχικά σουτ των Τσιάτσου, Σιδηρόπουλου και Μανιώτη, ενώ στο 40ο λεπτό, ο Δράκος είχε ωραία ενέργεια και σουτ που σταμάτησε στη συμβολή των δοκών.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα, καθαρίζοντας το παιχνίδι. Στο 52ο λεπτό, ο Σιδηρόπουλος σούταρε, ο Γείτονας για ακόμα μια φάση αποσόβησε το γκολ, όμως στην επαναφορά ο Μανιώτης έγραψε το 2-0. Ο Σιδηρόπουλος κατάφερε να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 58ο λεπτό, όταν μετά από ωραία προσπάθεια πλάσαρε εύστοχα για το 3-0. Στο 65ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν επιθετικά με το Λάζαρο να έχει ένα σουτ που έφυγε άουτ, για να φτάσουμε στο 72ο λεπτό, όταν ο Δράκος έβαλε την προβολή σε σουτ του Κότσιαλου, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα και διαμορφώνοντας το τελικό 4-0. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες έριξαν ρυθμό, ωστόσο είχαν από ένα καλό σουτ με τους Κωσταδήμα και Μπάλλια που δεν είχαν ωστόσο αποτέλεσμα, με το 4-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου (73' Καραγιάννης), Μήτσιος (53' Σαμαρτζής), Κακοχρήστος (80' Πολύζος), Καλαμπόκης, Σαγάνης, Τσιάτσος, Μανιώτης, Κωσταδήμας, Δράκος, Σιδηρόπουλος (83' Χούσος), Κότσιαλος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας, Νάσκαρης, Θεοδώρου, Μυφταράι, Θεοδώρου Ι. (46' Μαυρομάτης), Μένα (49' Μπάλλιας), Συντόσης, Γεωργάρας, Ζαρκαδούλας (60' Χαλάστρας), Λάζαρος