Έκλεισε τη χρονιά με νέα νίκη η Μέλισσα

Ολοκληρώνοντας τη χρονιά με δυναμικό τρόπο, η Μέλισσα επικράτησε του Παναγροτικού, με 4-0.

Πολύ μεγάλο ρόλο φαίνεται πως έπαιξε το άγχος στην ομάδα της Μέλισσας, η οποία μόλις διεπίστωσε πως πλέον δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό, έκλεισε εντυπωσιακά τη χρονιά, συγκεντρώνοντας 10 βαθμούς στα τελευταία 4 ματς και τερματίζοντας τελικά στην 8η θέση. Στο σημερινό τελευταίο ματς της σεζόν, επικράτησε με 4-0 του Παναγροτικού, μένοντας με γλυκιά γεύση σε μια δύσκολη χρονιά. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο μακράν του δεύτερου κορυφαίος σκόρερ της φέτος, Αλέξανδρος Κούσης, που με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 1-0. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Τσίκος βρήκε σε θέση τετ α τετ και πάλι τον Κούση, που εκτέλεσε σωστά και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 2-0. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι σκόραραν ακόμα δύο φορές, με το Μ. Κακοχρήστο μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας και πάτημα του Κότσιαλου, στο 51ο λεπτό, να γράφει το 3-0 με διαγώνιο πλασέ, για να κλείσει το σκορ ο Κοσταντίνι στο 90ο λεπτό, όταν βρέθηκε σε θέση φορ μετά από ασίστ του Αγόρου, και με πλασέ νίκησε το Ζιώβα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Σαρλής Χρήστος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Χούσος, Κοσταντίνι, Κακοχρήστος Β., Πολύζος, Σταμούλης (64' Μαλτέζος), Σαγάνης, Κακοχρήστος Μ. (72' Αγόρος), Τσίκος, Κότσιαλος, Κούσης (70' Κωτσίλας), Δράκος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Ζιώβας, Παππάς (68' Νάσκαρης), Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Σιαμέτης, Παπασπύρου (87' Γεωργίου), Κοντοδήμας, Τσάτσος (46' Γεωργάρας Κ.), Βαΐτσης, Βρακας, Γεωργάρας Λ.